EN
Články

Zvrat po velké stíhačce

Autor fotografie: Fotografie Stloukal

Ve 3. kole Chance ŽBL hráčky KP Brno dlouho napínaly sebe i diváky, v televizním souboji se Slavií 28 minut prohrávaly, ale nakonec výrazně zvítězily 74:61! Připsaly si tak druhý úspěch v rozjíždějící se soutěži, Pražanky vedené bývalým koučem KP Dušanem Medveckým poprvé klopýtly.

Ve vyrovnaném úvodu přišel důležitý moment po dvou trojkách Mircové a Beasley (13:19), hostující basketbalistky pak navíc využily střelecké nemohoucnosti domácích (2 body za 8 minut, střelba z pole 26,3%, trojky 11/1)) a utrhly se na hrozivých 21:34.

Moravanky po změně stran šláply na plynový pedál, jejich nápor se však dlouho nepromítal do výsledku, až trojka Anežky Kopecké korunovala stíhací jízdu (55:55). Po trojce Káji Fadrhonsové se skóre už i otočilo (60:59), nad přijatelnou míru se vzápětí rozčílil trenér Slavie, bodík za technickou chybu trefila opět Fadrhonsová.

Červenobílý tým s umdlévající dvojicí tahounů Beasley-Mircová dorazila trojkovou kanonádou Galíčková. Spoluhráčky daly výhrou pěkný dárek k narozeninám právě osmnáctileté Dominice Hynkové, pro kterou si domácí GM připravil květinové překvapení a potěšily i bouřlivě povzbuzující fanoušky, mezi kterými byl se svou přítelkyní také autor úvodního výhozu Jakub Přichystal z fotbalové Zbrojovky.

Hlasy po utkání

Dušan Medvecký, trenér Slavie: "Zápas dvou rozdílných poločasů, v tom prvním jsme super bránili, nepustili domácí družstvo prakticky k ničemu. Jenže po přestávce jsme soupeře nechali rozehrát, dostalo se na koně, my odešli v útoku, jen Mircová a Beasley hrály na koš, ostatní míč pouze podávaly, s tím se nedá uspět. Máme mladý tým, musíme být agresivnější. Domácí se ve finiši dostaly do euforie a dávaly trojky."

Marcela Kramer, trenérka KP: "Bohužel moc špatný začátek, nevím proč, byly jsme vyjukané, moc nám to nepadalo. Holky jsem samozřejmě nakonec pochválila, není jednoduché vyhrát, když se daří, daleko cennější vítězství je když se nedaří - a stejně dokážete zápas urvat."

Kateřina Galíčková, křídlo KP: "V úvodu nám to moc nepadalo, ale naštěstí ve druhé půli jsme se už trefovaly, zlepšily obranu a bez dramatu dotáhly střetnutí do úspěšného konce."

Brandy Beasley, rozehrávačka Slavie: "Moc jsem chtěla vyhrát, myslela jsem, že to je na dobré cestě. Ale soupeř se vzpamatoval a my ho nedokázaly zastavit."

KP Brno - Slavia Praha 74:61 (19:21, 27:39, 55:57)

Body: A. Kopecká 17, Fadrhonsová 14, Šotolová 13, Galíčková 11, Malíková 7, E. Kopecká, Svetlíková, Havrylchyk 4 - Beasley 19, Mircová 18, Přibylová 8, fauly: 16:16, TH: 14:9:12/8, trojky: 9:5, rozhodčí Komprs, Peterková a Pazourek, 850 úžasných diváků. Collalloc "hráčkou" utkání byla symbolicky vyhlášena trenérka KP Marcela Krämer.

Společný přímý přenos ČT Sport Plus a internetové stanice TV Com (i se zajímavými poločasovými a pozápasovými rozhovory) - si můžete pustit ZDE: https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Basketbal/Soutez-Basketbal-ZBL/Cast-Zakladni/Pohlavi-Zeny/Sezona-2022-2023/213843-VALOSUN-Brno-VSE-Praha.htm

Zajímavou pozápasovou reportáž štábu České televize

• ZDE: [https://drive.google.com/file/d/1lalkG8G3GrQ9y0UoLOLLpbT_alhEr4Bz/view, odkaz iDnes na souhrnný článek je k dispozici](https://drive.google.com/file/d/1lalkG8G3GrQ9y0UoLOLLpbT_alhEr4Bz/view, odkaz iDnes na souhrnný článek je k dispozici)
  • ZDE: [https://www.idnes.cz/sport/basket/chance-zenska-basketbalova-liga-kp-brno-slavia-praha-ostrava-chomutov.A221009_192903_sport-basket_ten a na fotoalbum z celého průběhu utkání ](https://www.idnes.cz/sport/basket/chance-zenska-basketbalova-liga-kp-brno-slavia-praha-ostrava-chomutov.A221009_192903_sport-basket_ten a na fotoalbum z celého průběhu utkání )