EN
Články

KP TANY zlomila šňůra

Autor fotografie: Bohuslav Stloukal

Sobotní brněnské derby pod ženskými koši se hrálo v bouřlivém prostředí Starez arény, basketbalistky Žabin si pojistily druhou příčku v tabulce, když porazily KP TANY 82:71. V dlouho vyrovnaném střetnutí týmů ze špice Chance ŽBL přišel rozhodující úder hostujícího celku na konci třetí a na začátku poslední desetiminutovky - po málokdy vídané osmnáctibodové šňůře!

Úvod duelu 13. kola byl jako na houpačce (3:9, 22:16), celkem se v prvním poločase devětkrát střídalo vedení! To si družstvo KP TANY naposledy užilo po trojce Lucie Svaťoňové (28:27), následující desetibodové manko (30:40) se ještě podařilo do přestávky domácím minimalizovat.

Po změně stran to i přes spálené tutovky hráček KP TANY z pod koše vypadalo na možný obrat (55:58 po trojce Evy Kopecké). Jenže okénka ve statické defenzívě soupeř nemilosrdně trestal (55:76) a tak se závěrečné drama v derby nekonalo. Žabiny měly lepší střelbu z pole (39,7%:49,2%) a předčily Královo Pole i pestřejší hrou (asistence 14:28).

Hlasy trenérů

Michal Marttišek, asistent trenéra Žabin: "Derby jak se patří, 35 minut byl k vidění výborný basketbal před skvělou kulisou. Dlouho bylo utkání otevřené, my se mohli dostat do výraznějšího vedení dříve, to jsme nevyužili. Zlomový moment přišel na začátku čtvrté čtvrtiny, kdy jsme utekli na 21 bodový rozdíl. Bylo to zásluhou naší kolektivní hry, měli jsme 28 asistencí! Posledních pět minut nebylo o basketbalu, musíme zlepšit i psychickou odolnost."

Marcela Krämer, trenérka KP TANY: "Více jak poločas to bylo hezké utkání třetího s druhým, potom Žabiny využily svoji výškovou převahu, byť na doskocích se to až tak neprojevilo. Byly tam z naší strany obrovské nedostatky v obraně, v útoku se neproměňovaly jasné pozice, to nás sráželo dolů."

KP TANY Brno - Žabiny Brno 71:82 (22:19, 40:46, 55:65)

Body: Šotolová 15, E. Kopecká 14, Galíčková 10, Kucowski 9, A. Kopecká 7, Malíková 6, Svatoňová 5, Hynková 4, Vondráčková 1 - Cunane 20, Záplatová 17 (5 trojek), Kneževič 12, fauly: 16:18, TH: 15/10:17/9, trojky: 11:9, rozhodčí Kapaňa, Petrák a Znamínko, 1450 diváků (dosavadní rekord letošní sezony Chance ŽBL)

Více také v článku brněnského Deníku i s rozsáhlou fotogalerií - ZDE: Článek brněnský deník

Článek z webového portálu České televize i se zpravodajskou videoreportáží - ZDE: Článek ČT

Celý přímý přenos stanice ČT sport Plus i s velice zajímavým přestávkovým programem - ZDE: Přímý přenos ČT

Více o celém 13. kole Chance ŽBL a zejména o brněnském derby i s pozápasovými rozhovory - ZDE: Rozhovory