O nás
Produkty
Sponzorské aktivity
Kontakt
EN
Články

Vítězný vstup do nového roku

Vítězný vstup do nového roku
Autor fotografie: Bohuslav Stloukal

Do obrátek se v novém roce dostávají i basketbalové soutěže, v televizním (ČT sport Plus) taháku 12. kola Chance ŽBL porazil tým KP TANY v sobotu chomutovské Levhartice 87:75. Přestože byly Brňanky skoro 39 minut ve vedení (nejvíce 73:57), tak se v závěru po tříbodové show hostující Kadlecové (77:70) a vyfaulování domácí Anežky Kopecké schylovalo k dramatu. Hráčky KP TANY se však rychle vzpamatovaly a koncovku střetnutí dvou tuzemských zástupců v EuroCupu s přehledem zvládly.

Po vánoční herní pauze oba celky vlétly natěšeně do zápasu, sprintovalo se nahoru dolů, často však se zbrklou koncovkou. Domácí hráčky se utrhly na 36:26, ale Chomutov se po osmibodové šnůře přiblížil (36:34). Do šaten si však Brňanky přece jen odnesly důležité sedmibodové vedení.

Po změně stran číhaly Levratice na svoji šanci (50:48), ale opět se nedočkaly obratu. Dvě slepené trojky trefila Lucie Svatoňová (60:51) a vypadalo to na pokojný večer ve Starez aréně. Jenže houpačka pokračovala, na trojky Kadlecové musela reagovat brněnská trenérka Marcela Krämer oddechovým časem. "Můžete jít ke Kadlecové a bránit ji?" dotazovala se zvýšeným hlasem.

Moravanky už další komplikace nepřipustily, celé utkání bojovaly koncentrovaně (pouze 10 ztrát) a Chomutov přehrály kombinačně (asistence 26:16) i pod košem (doskoky 47:40). Udržely si tak třetí příčku v tabulce.

Hlasy trenérů

Jakub Gazda, asistent trenérky KP TANY: "Z našeho pohledu probíhal zápas ve vlnách, velmi dobré pasáže se střídaly se špatnými. Zameřili jsme se v defenzívě na Pollard, ale mezitím se rozstřílela Kadlecová. V našem družstvu se body rozložily rovnoměrněji na více děvčat, Chomutov táhla jedna hráčka. Bylo to první utkání po svátcích, můžeme být spojkojeni."

Pavel Staněk, trenér Chomutova: "V utkání jsme pořád tahali za kratší konec. Když jsme se Brnu přiblížili, tak přišly dva tři mentální zkraty a hloupými chybami jsme dovolili dát soupeři jednoduché koše a tak ho uklidnili."

KP TANY Brno - Levhartice Chomutov 87:75 (22:13, 43:36, 69:55)

Body: Svatoňová 17, Šotolová 15, Galíčková a Kucowski 14, Malíková 9, Vondráčková 8, E. Kopecká 7, A. Kopecká 3 - Kadlecová 30 (6 trojek), Brejchová 12, Pollard 10, fauly: 23:19, TH: 20/16:21/14, trojky: 9:11, rozhodčí Vávrová, Holubek a Klapetek, 650 diváků.

Více také v článku brněnského Deníku - ZDE: Článek brněnského deníku

Přímý přenos televizní stanice ČT sport Plus a internetového vysílání TV Com - ZDE: Přímý přenos tv.com

Zápasové fotoalbum Bohuslava Stloukala - ZDE: Fotoalbum