EN
Články

V Trutnově bez komplikací

Autor fotografie: Jan Bartoš

Podle svých představ zvládly basketbalistky KP TANY utkání 6. kola Chance ŽBL v Trutnově. Vyhrály 80:58, bojovaly odpovědně (jen 7 ztrát) a při od úvodu příznivém vývoji se protočila a bodovala celá lavička. Brňanky tak pŕi náročném programu ušetřily síly pro středeční eurocupový souboj s Grengewaldem.

Sebevědomí získané v bitvách s evropskou elitou přetavily hostující hráčky ve skóre 2:15. Malý útlum po prostŕídání (15:21) neměl vliv na vývoj utkání. I když se domácí družstvo snažilo, tak se už více nepřiblížilo, smrtících bylo zejměna 6 brněnských trojek během první půle. A to hostující trenérka Marcela Krämer při timeoutu láteřila. "Přestaňte flákat zakončení, může se nám to vymstít."

I po změně stran občas hledala malé kaňky na výkonu svých děvčat. "Nikdo nehrajete jedna na jednu," upozorňovala. Zápas však probíhal plně v režii KP TANY, občas rozebíraly obranu Kary se čtyŕmi cizinkami v sestavě na součástky a bylo poznat, že se svojí hrou baví...

Hlasy po utkání

Richard Kucsa, trenér Trutnova: "Brno hrálo hodně fyzicky, to nám dělalo problémy. My byli naopak přemotivovaní, naše koncentrace byla mimo, proto se chybovalo a soupeř to trestal."

Jakub Gazda, asistent trenérky KP TANY: "Rozdíl ve výsledku je vysoký, ale nebyl to jednoduchý zápas, nemohli jsme povolit ani na chvilku. Intenzitu a tempo hry jsme drželi celých 40 minut, bylo tam jen jedno hluché místo. Hráli jsme náš basket, nenechali jsme si vnutit ten trutnovský."

KARA Trutnov - KP TANY Brno 58:80 (13:21, 29:44, 43:59)

Body: Evans 19, Proctor 13, Gaislerová 11 - Malíková 16, Dudáčková 14, Galíčková 13, Trávníčková 9, Šotolová 7, Hynková 6, Svatoňová 5, A. Kopecká 5, E. Kopecká 4, Vondráčková 1. Fauly: 18:10, TH: 10/7 - 22/17, trojky: 3:9, rozhodčí Kubiš, Holubek, Karabínová, 415 diváků.

Více i s pozápasovými rozhovory na stránkách ženského basketbalu - ZDE: Rozhovory

a ve společném článku brněnského Deníku z basketbalového víkendu - ZDE: Brněnský deník