EN
Články

Úspěšné eurocupové vykročení

Autor fotografie: Fotografie Stloukal.net

Horory si zřejmě oblíbily basketbalistky KP. Jeden absolvovaly v neděli se Žabinama, druhý ve čtvrtek s Ragusou. Tento duel měl navíc pohárový punc, v úvodním kole eurocupové skupiny L zdolaly Brňanky družstvo z Dubrovníku 71:68.

Od počátku se odehrávala ve Starez aréně Vodova urputná bitva, které se rozhodovala až ve finiši. Pro vývoj skupiny důležitou výhru urvaly Moravanky, které však čeká vražedný trojboj - musí krátce po sobě dvakrát do Francie a k odvetě do Chorvatska!

Dosud v domácí lize neporažené Královopolanky sice inkasovaly prvních pět bodů, pak se ale zlepšily a začaly hru kontrolovat, což jim přineslo pětibodový náskok po první čtvrtině. Oba celky se trápily na oblouku, podobné trápení probíhalo i na čáře trestného hodu. Druhá desetiminutovka patřila svěžejším basketbalistkám z Dubrovníku, které přitvrdily v obraně a dostaly se tak i k jednoduššímu zakončení.

Po změně stran to už už vypadalo, že tým KP s tahounkou Zítkovou (trojky 6/4) své soupeřky definitivně zlomí, když ve třetí čtvrtině dokázal utéct do trháku 48:39. Nicméně před poslední čtvrtinou už svítilo na tabuli vyrovnané skóre...

A to nebylo všechno, po školáckých chybách domácích oživlá Ragusa vedla sedm minut před závěrem po devítibodové šňůře o šest bodů (55:61). Jenže pak trefila trojku kapitánka Eva Kopecká (60:61) a KP otočilo skóre (68:63). Vyrovnaná koncovka byla trochu loterií, na 71:67 12 s před sirénou upravila ze šestek Anežka Kopecká a Brňanky vzápětí přežily i nesportovní faul Evy Kopecké.

Utkání to bylo takřka detektivní, soupeři se vystřídali 8x ve vedení a 8x svítil na tabuli nerozhodný stav. Basketbalovou krásu však kazily četné hrubky (23:24).

Hlasy po utkání

Cvetana Matič, trenérka Ragusy: „Byl to hodně náročný a bojovný zápas. Nedokázaly jsme bohužel udržet pořád stejnou energii. Když jsme hráli trpělivě, dařilo se nám. Dobře jsme doskakovaly, to nás drželo ve hře, ještě však musíme na našem herním projevu zapracovat. Rozdíl mezi oběma týmy byl velmi malý.“

Romana Stojanovič, pivotka Ragusy: „Ohromně těžký zápas. Doufám, že při odvetě v Chorvatsku to bude jiné. Už se nemůžeme dočkat, až Brno vyzveme znova. Dnes byl soupeř lepší, ale rozhodovaly jen detaily.“

Marcela Krämer, trenérka KP Brno: „Každý si myslel, že to bude jednoduché utkání, ale v neděli jsme hrály těžký zápas a holky ho v nohách měly. Potvrdilo se to, co říkám. V týmu sice nemáme lídra, ale vždy zaskočí jiná hráčka, nyní se to povedlo Zítkové. V jiných zápasech zase dalším holkám. Na obou stranách to dnes bylo nervózní. Nedařilo se nám proměňovat trestné hody, což obvykle rozhoduje. Musíme se také zklidnit a zvyknout si na styl pískání zápasů EuroCupu.“

Sofia Pelander, pivotka KP Brno: „Byl to zkrátka boj, nám se moc nedařilo. Komplikovaly jsme si samy zápas tím, že jsme dělaly spoustu chyb. Ale je to stále jen začátek soutěže. Klíčem k vítězství bylo, že jsme držely pohromadě a věřily našemu stylu hry. Vyhrály jsme a jsme šťastné.“

KP Brno - ŽKK Ragusa 71:68 (20:15, 34:34, 52:52)

Body: Zítková 17 (4 trojky), E. Kopecká 12, Šotolová (10 asistencí), Pelander a A. Kopecká 10, Galíčková 5, Hynková 3, Svetlíková a Malíková 2 - Stojanovič 19, Todorič 16, Strilič 12, fauly: 22:23, TH: 22/12:26/15, trojky: 7:5, rozhodčí Eger (Rak.), Goda (Maď.) a Radonjič (Bosna), 800 diváků.

Další utkání: FCB Charleville - UFAB 49 Angers 89:60. Pořadí skupiny L: 1. Charleville a 2. KP BRNO 2 body, 3. Dubrovník a 4. Angers 1 bod.

Přímý přenos Youtube kanálu FIBA i s přestávkovým vystoupením královopolské mládeže - ZDE: https://www.fiba.basketball/eurocupwomen/22-23/game/2710/KP-Brno-ZKK-Ragusa

Souhrnná reportáž České televize zařazená do aktuálních Sportovních událostí - ZDE: https://sport.ceskatelevize.cz/clanek/basketbal/kp-brno-zvladlo-pretahovanou-s-dubrovnikem-a-na-uvod-eurocupu-slavi-vyhru/635a8693afe18939c9db1861

Článek brněnského Deníku doplněný redakčním fotoalbem a autentickým videem - ZDE: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/kp-brno-dubrovnik-eurocup.html?utm_source=poutaky&utm_medium=web&utm_campaign=poutak-300x300