O nás
Produkty
Sponzorské aktivity
Kontakt
EN
Články

Stříbrná cena pro KP

Stříbrná cena pro KP

Ani ve spojeném ročníku tradiční ankety Sportovec roku města Brna za roky 2020+21 nevyšel náš basketbalový oddíl KP Brno bez úspěchu. Tentokrát obsadil druhé místo v kategorii Nejlepší sportovní akce za uspořádání mezinárodní Eurocupové "bubliny" v hale Vodova z loňského "covidového" období.

Stříbrnou cenu převzal z rukou primátorky JUDr. Markéty Vaňkové předseda oddílu Richard Foltýn, kterému se společně s jeho klubovými spolupracovníky a ve spolupráci s ČBF, NSA, SMB a JMK podařilo získat vládní výjimku na pořadatelství v té době velmi legislativně i organizačně náročné akce se spoustou proticovidových opatření a omezení.

"Dnes, když už každý sleduje to hrůzostrašné dění na Ukrajině nám některé věci z té doby mohou připadat až nepochopitelné - úplný zákaz sportování pro mládež, trénování profesionálních sportovců pod mostem či v zahraničí, kyvadlová doprava pro všechny účastníky "bubliny" z haly na hotel a zpět, neustálá dezinfekce všech prostor a denodenní testování doslova od rána do večera... Naštěstí se vše pořadatelsky zvládlo a pod dohledem velice přísné německé komisařky FIBA se celá akce následně zařadila mezi nejúspěšnější svého druhu v náročném mezinárodním měřítku," pronesl v emotivním projevu dlouholetý královopolský manažer.

V dalších kategoriích se do nominace dostala ještě Dominica Hynková (Talent roku do 20 let), kapitánka Eva Kopecká (Sportovec roku) i celý basketbalový tým žen KP Brno za 3. místo v ŽBL 2020 a 2. místo v Českém poháru 2021 (Sportovní kolektiv roku).

Více o této oblíbené anketě si můžete přečíst také v článku brněnského Deníku - ZDE: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/nejlepsim-sportovcem-brna-za-roky-2020-a-2021-se-stal-olympijsky-vitez-liptak-20.html