O nás
Produkty
Sponzorské aktivity
Kontakt
EN
Články

Stíhačku kazily šestky

Stíhačku kazily šestky

Ze soboty odložený zápas 14. kola RENOMIA ŽBL KP - Hradec Králové musel diváky v hale a na ČT sport bavit. Covidem a zraněními sužovaný tým domácích byl v bitvě o třetí příčku ligové tabulky blízko k vítězství, ale po infarktové koncovce se z výhry 81:77 radovaly Východočešky.

Okleštěná domácí sestava bez tří zraněných hráček ze základní rotace byla v první půli nabitá energií, povzbuzením byl stav 14:7 nebo i 32:29. Ale do šatny odcházely Brňanky se sedmibodovým mankem: neuhlídlaly Effangovou (2 trojky) a v poslední sekundě se trefila do obroučky Dautovič takřka od půlky...

Po změně stran stačilo Lvicím pár minut k rozhodujícímu úderu, využily slabé chvilky KP (42:60) a zdálo se být rozhodnuto. Jenže Petra Malíková s Lídou Dudáčkovou domácí družstvo znovu nastartovaly!

V závěrečné desetiminutovce nastala velká brněnská stíhačka, která vrcholila v poslední minutě (77:79 po trojce Kucowski). Brňanky mohly i otočit skóre, jenže v útoku přišly o míč. Na porážce se podepsalo zejména 13 zahozených šestek KP...

Hlasy trenérů

Dušan Medvecký, KP: "Zápas musím hodnotit z naší strany pozitivně, v sestavě jakou jsme měli, jsme byli pro Hradec vyrovnaným soupeřem. Holky to odbojovaly. Neměli jsme však štěstí. Dostali jsme dvě trojky o desku, jednu z velké dálky před poločasem, dále padly Hradci střely v posledních chvílích útoku a nedali jsme 13 trestných hodů, to nás sráželo."

Romana Ptáčková, Hradec Králové: "Veděli jsme, že Brnu chybí některé klíčové hráčky z perimetru, ale zase mělo poměrně vysokou sestavu. Doskoky však byly nakonec vyrovnané. Chtěly jsme být lepší v poli, což se dařilo, ale pak přišel náš hluchý úsek, kdy se Královo Pole dostalo do laufu. Co Dudáčková a Malíková zvedly, to daly. Bylo to velmi kvalitní utkání a jsem ráda, že se zvládlo."

KP Brno - Hradec Králové 77:81 (20:21, 37:44, 57:65)

Body: Malíková 21, Dudáčková 19, Akl a Stejskalová 12, Kucowski 10 (11 doskoků), Fadrhonsová 3 - Effangová 25, Šotolová 16, Fišerová 15, fauly: 15:26, TH: 32/19:14/10, trojky: 8:9, rozhodčí Nejezchleb, Kejklíček a Kremser, 400 diváků.

Obsáhlá fotodokumentace v galerii Zonerama - ZDE: https://www.zonerama.com/Stloukalova/101221