O nás
Produkty
Sponzorské aktivity
Kontakt
EN
Články

Startuje Chance ŽBL!

Startuje Chance ŽBL!

Ve středu odstartuje dvaatřicátý ročník nejvyšší ženské ligové soutěže, podruhé za sebou s názvem Chance ŽBL. Kvintet týmů, tedy polovina ligy, bude nastupovat také v evropských basketbalových pohárech, mezi nimi podeváté za sebou KP TANY v EuroCupu. A duel pražské Slavie právě s Brňankami bude před kamerami ČT sport Plus nový ročník ve středu od 18 hod. v SH Rokytka otevírat!

Ve pondělí se uskutečnila v SH Královka v Praze tisková beseda před startem Chance ŽBL i s Dominikou Hynkovou z KP TANY, současnė si marketinkové povinnosti pro ČBF plnily i její spoluhráčky ze Starez arény Míša Vondráčková a Karolína Šotolová. A trenérka Marcela Krämer absolvovala setkání s rozhodčími o tom, co a jak se bude v nové sezoně posuzovat.

Novinkou je, že po pěti letech se do hracího systému ligy vrací po 18. kole nadstavba, která rozdělí týmy na elitní pětici a druhou pětku od šestého do desátého místa, která zabojuje o tři příčky pro play off. Každý celek odehraje jednokolově čtyři zápasy, vždy dvakrát doma a dvakrát venku.

Hrát se bude zajímavě i pohár, který vyvrcholí v rámci Final 8. Elitní čtyřka českého a slovenského poháru se na začátku roku 2024 setká v Bratislavě při závěrečném turnaji jako součásti oslav 100 let basketbalu v ČR a SR.

Více v reportáži i s celým záznamem předligové tiskové konference TN.cz – ZDE: Reportáž TN.cz

V článku České televize i s video anoncí na zahajovací utkání soutěže BLK Slávia Praha : KP TANY Brno - ZDE: Článek

V rozhovoru deníku Sport s novým předsedou AŽLK - ZDE: Rozhovor

A z webu ženského basketbalu - ZDE: Web