O nás
Produkty
Sponzorské aktivity
Kontakt
EN
Články

Spolupráce s KP TANY Brno v uplynulém roce

Spolupráce s KP TANY Brno v uplynulém roce

S koncem roku přichází poděkování za spolupráci. V rámci sezóny 2022/2023 se společnosti podnikatelského uskupení BRICK form, s.r.o., Rapa spol. s.r.o., EKON spol. s.r.o. a Novák konzervárna a.s. aktivně účastnili sponzorských aktivit basketbalového klubu KP TANY Brno. Naše podnikatelské uskupení jsou již léta partnery basketbalového klubu KP TANY Brno a spolupráce bude nadále pokračovat.

Slova generálního manažera KP TANY Brno, Richarda Foltýna: Po zásadních změnách v rámci letošní sezony (nová hlavní trenérka Marcela Kramer a výrazně omlazený převážně český kádr hráček) se nám nad očekávání dobře vydařila základní část soutěže, ve které jsme s bilancí 14 výher a pouze 4 porážek skončili na vynikajícím 3. místě tabulky Chance ŽBL 2022/23 (dokonce pouze 1 výhru od místa druhého…).

Také v prestižním evropském poháru – EuroCupu women jsme v jeho základní skupině zaznamenali dvě velice cenná vítězství nad kvalitou srovnatelným chorvatským mistrem Ragusou Dubrovník, což jenom o skóre nevyšlo na postup ze 3. místa do play off - přesto jsme opět vylepšili náš i národní koeficient pro další ročníky této druhé nejvýznamnější klubové soutěže Evropy.

Rozhodující fázi sezony však ovlivnily zejména zdravotní komplikace (zraněním si prošly Anežka Kopecká, zahraniční posila Katarina Trehub a zcela mimo hru až do konce sezony zůstala po nesportovním faulu soupeře ústřední rozehrávačka týmu Karolína Šotolová a podkošová hráčka základní rotace Ludmila Dudáčková), což mělo spolu s dalšími okolnostmi velký vliv na čtvrtfinálové vyřazení v play off ŽBL i na naše působení v letošním ročníku Českého i Federální poháru.

I přes smolný závěr však lze hodnotit tuto sezonu za herně i koncepčně vydařenou (byť po dlouhé době bez jediné získané trofeje), což dokazují nominace téměř všech našich hráček do různých reprezentačních výběrů České republiky. Dalším velice kladným příslibem je také fakt, že i přes enormní zájem o naše hráčky zůstává sehraný základ kádru pohromadě i pro příští sezónu.