O nás
Produkty
Sponzorské aktivity
Kontakt
EN
Články

Skončilo eurocupové tažení KP TANY

Skončilo eurocupové tažení KP TANY
Autor fotografie: Bohuslav Stloukal

Krátce před Vánocemi se v Lattes - Montpellier rozloučily basketbalistky KP TANY s Eurocupem. V odvetě prvního kola play off byl úspěšnější celek BLMA, který po vítězství 89:59 postoupil do dalšího kola, které je na programu už v lednu. Brňankám (bez marodů Dominiky Hynkové a Lídy Dudáčkové) nestačila domácí výhra 71:63 a nezlomily tak prokletí porážek ve francouzských halách.

Celek Montpellier v součtu obou duelů smazal osmibodovou ztrátu ze zápasu ve Starez aréně, ale Moravanky navzdory konečnému výsledku neprodaly kůži lacino, ještě ve třetí čtvrtině držely ve 26. min. postupový stav (45:41)! Jenže v závěru v bouřlivěm prostředí už neodolaly tlaku BLMA a neudržely belgickou pivotku Linskens.

I přes vánoční stopku ve druhé nejvýznamější soutěži v Evropě hráčky KP TANY výborně reprezentovaly český klubový basketbal, do Starez arény přivedly velké světové hvězdy a na jejich vyjímečné podzimní tažení EuroCupem se bude vzpomínat.

Tým BLMA měl bleskový nástup, manko z Brna vymazal už v 6. min. (16:6) a ve druhě desetiminutovce se vzdálil na 18 bodů. Zdálo se být rozhodnuto, ale po změně stran hostující družstvo po šňůře 0:14 mělo nastartováno k obratu (45:41)! Zaskočeně domácí basketbalistky nicméně včas zatáhly za záchranou brzdu (55:41), rozjetý expres slepenými trojkami jen přibrzdily Galíčková a Malíková (55:47).

Ve finiši už Francouzky navyšovaly vedení a kontrolovaly průběh. Rozhodla jejich nadvláda pod koši (doskoky 53:33) a body z vymezeného území (48:18). "Byl to tvrdý eurocupový zápas, Montpellier ukázal, jak je silný, zvláště doma, může vyhrát i celou soutěž. Šance na obrat byla za stavu 45:41, ale přišly chyby, zradil nás obranný doskok a soupeř využíval druhé šance. Měli jsme i nižší procento střelby, ale hrálo se proti top hráčkám. Na náš tým jsme však pyšní co dokázal na podzim i nyní v Montpellier," prohlásil asistent brněnské trenérky Jakub Gazda.

Lattes - Montpellier - KP TANY Brno 89:59 ( 24:16, 45:29, 61:47)

Body: Jenkins 19, Linskens 18, Alston 17 - A. Kopecká 15, Svatoňová 11, E. Kopecká 8, Malíková, Šotolová, Galíčková 7, Kucowski a Vondráčková 2, fauly: 16:19, TH: 20/16:11/6, trojky: 7:9, rozhodčí Sakaci, Williams, Bowe, 804 diváků včetné hlasité skupiny fanoušků z Brna.

Více v článku brněnského Deníku - ZDE: Článek Brněnského deníku

a na webovém portálu iDnes - ZDE: iDnes