O nás
Produkty
Sponzorské aktivity
Kontakt
EN
Články

Rozhodl raketový nástup Brňanek

Rozhodl raketový nástup Brňanek
Autor fotografie: Bohuslav Stloukal

V domácí ligové premiéře splnily basketbalistky KP TANY roli favorita a porazily nováčka z Brandýsa 89:45. Brňanky měly ve 2. kole Chance ŽBL raketový nástup (11:0), navíc soupeř měl i viditelný respekt z eurocupového týmu.

Postupně však družstvo KP TANY ubralo plyn, zásluhou Američanky Murray se naopak Brandýs na chvíli probral. Po změně stran měly domácí hráčky utkání pod kontrolou a pěknými kombinacemi bavily diváky.

Královopolanky si proto připsaly 33 asistencí, jejich 23 ztrát tentokrát nemělo vliv na výsledek, protože protivník chyboval ještě více a byl za to i potrestán (body po ztrátách 31:15).

Hlasy trenérů

Marcela Krämer, KP TANY Brno: "Jsme rádi, že se zápas vyvíjel v náš prospěch od začátku, vycházelo se z obrany. Bylo to naše druhé utkání, kdy jsme hrály kompletní. Pořád se hledáme, ale už to bylo pozitivní, holky chci pochválit, jejich nasazení bylo fakt dobré."

Daniel Kurucz, DSK Basketball Brandýs: "Ukázala se eurocupová zkušenost domácích basketbalistek, hrály tvrdě do těla, my si na to musíme zvyknout. Měli jsme dobrý moment, kdy se zvýšila naše agresivita v obraně. Ale střídající hráčky od toho ustoupily. Brno vyhrálo zaslouženě, my jsme ve fázi učení, byl to náš druhý zápas v lize, už lepší než první, třetí bude snad ještě lepší."

KP TANY Brno - DSK Basketball Brandýs 89:45 (29:13, 46:26, 68:35)

Body: Dudáčková 14, Hynková 12, A. Kopecká a Galíčková 11, Wolf (16 doskoků) a Šotolová 9, Vondráčková 8, Malíková 6, E. Kopecká 5, Svatoňová 4 - Murray 21, Šťovíčková a Vrančič 5, fauly: 11:22, TH: 15/11:8/6, trojky: 8:3, rozhodčí Karafiát, Kremser a Renc, 200 diváků.

Více o obou sobotních zápasech Chance ŽBL i s pozápasovými rozhovory - ZDE: Rozhovory

Článek brněnského Deníku - ZDE: Brněnský deník

Fotoalbum Bohuslava Stloukala z celého průběhu jednoznačného utkání - ZDE: Fotoalbum

Velice vydařený televizní přenos TV Comu i se zajímavými poločasovými rozhovory - ZDE: Přenos