O nás
Produkty
Sponzorské aktivity
Kontakt
EN
Články

Parádní ligový start KP

Parádní ligový start KP

V pátek odstartovala Chance ŽBL, v Brně před kamerami ČT se v premiéře představily hráčky KP a Chomutova. Domácí tým vykročil do nového ročníku parádně a zvítězil 83:69, když si cestu k úspěchu vydláždil drtivým úderem už v první čtvrtině.

Po dlouhé soutěžní odmlce se Brňanky na Levhartice hladově vrhly (32:12), nasadily vysoké tempo a soupeř se nestačil ani vracet do obrany. Chomutov se vzpamatoval v průběhu druhé desetiminutovky, využíval polevení děvčat KP, na obrat ve skóre to však nestačilo.

Po změně stran domácí celek opět předvedl řadu pohlených akcí a kontroloval průběh střetnutí (67:41), Levhatice kosmeticky upravily výsledek až v závěru po šňůře 0:10. Brňanky hned na začátku přišly o zraněnou Tetianu Havrylchyk, nedařily se jim šestky (50%), zato skvěle pálily z tříbodového oblouku (23/11).

Hlasy trenérů

Jozef Rešetár, Chomutov: "Rozhodlo se v úvodu, nestíhali jsme v obraně. Měli jsme totiž málo času na rozcvičení, na D1 to bylo o život, přijeli jsme do Brna pozdě. Navíc domácí celek měl vysokou úspěšnost střelby, nezbývá než mu gratulovat k vítězství."

Marcela Kramer, KP: "První zápas doma, navíc ještě s Chomutovem, který není jednoduchým protivníkem, čekali jsme těžké utkání. Naše hráčky se se vším dobře vyrovnaly, nástup do zápasu byl skvělý, musím je pochválit - a speciálně kapitánku Evu Kopeckou, která holky zmobilizovala a vyhecovala. Prostor dostala lavička, je sice na čem stále pracovat, ale mám z výhry radost."

KP Brno - Levhartice Chomutov 83:69 (32:14, 53:39, 76:55)

Body: A. Kopecká 22 (održela cenu Collalloc pro nejlepší hráčku utkání), Šotolová 16, E. Kopecká 13, Malíková 10, Galíčková 7, Svetlíková 6, Fadrhonsová 5, Hynková 4 - Pollard 20, Kadlecová 14, Satoranská 12, fauly: 21:20, TH: 16/8:26/18, trojky: 11:1!, rozhodčí Hecl, Kremser, Karabínová, 600 diváků.

Obsáhlé zápasové fotoalbum od Bohumila Stloukala - ZDE: https://eu.zonerama.com/Stloukalova/Album/8959867