EN
Články

Na SBŠ platily šňůry

Autor fotografie: Pavel Netolička

Dohrávka 10. kola RENOMIA ŽBL v Ostravě skončila podle předpokladů, celek KP Brno po kolektivním výkonu porazil místní SBŠ vysoko 90:58. Nově utvořená trenérská dvojice KP Dušan Medvecký a asistent Tomáš Pavelka (rozšířil na zbytek sezóny RT) si tedy připsala první vítězství a výkon hostujícího týmu před posledními třemi zápasy v roce 2021 (Chomutov a Hradec Králové venku, Strakonice doma) vzbuzuje optimismus.

Brňanky udeřily v prvním poločase nejprve sedmibodovou (6:13) a potom devítibodovou šňůrou (23:42 po trojce Fadrhonsové), využívaly kiksů ostravských basketbalistek, trefovaly se z dálky (úspěšnost trojek 11/5, tj.45%) i z pod koše (body 12:26), výborně zahrála druhá pětka (24 bodů).

Také po přestávce měla děvčata z Králová Pole zápas pod kontrolou, náskok narostl až na 39 bodů (41:80). Až v poslední čtvrtině se prosadily zejména přes útočný doskok (celkem 17 míčů) ostravské hráčky, pouze však mírnily vysokou porážku. A malá kuriozita z Ostravy: nebezpečnější než zdejší basketbalistky byly místní kanály, neboť některé mají mříž asi ve sběrně a autobus KP zapadl do jednoho nezakrytého a neosvětleného otvoru, naštěstí se nikomu nic nepřihodilo...

Hlasy trenérů

Kamil Fajta, asistent ostravské trenérky: "Naše hráčky vůbec nedodržovaly pokyny, které se jim řekly, když se k tomu přidaly špatné šestky a desetiprocentní úspěšnost trojek, tak se to promítlo do výsledku. Gratuluji soupeři, který bojoval s energií a hrál velice dobře."

Tomáš Pavelka, asistent trenéra KP: "Zápas byl brzy rozhodnutý a šanci tak mohla dostat celá naše lavička. Hráčky plnily co jsme od nich čekali, zejměna v prvním poločase, byly aktivní, hrály s chutí."

SBŠ Ostrava - KP Brno 58:90 (17:28, 32:58, 41:75)

Body: E. Kubíčková 16, A. Kubíčková 13, Tarkovičová 9 - Malíková 16, Zohnová a Dudáčková 14, Fadrhonsová 11, Kucowski 10, Stejskalová 8, Akl 7, Kopecká 6, Hynková 4, fauly: 22:22, TH: 26/16:22/19, trojky: 2:9, rozhodčí Nejezchleb, Zatloukal, Nehoda, 150 diváků.