Kontakt
EN
Články

Minutu a půl od výhry

EuroCup basketbalistek má za sebou polovinu bojů ve skupinách, ve 3. kole zvítězil celek Antalya BSB Toroslar nad KP TANY těsně 79:77. Brňanky většinu zápasu vedly, ale v koncovce byly šťastnější domácí hráčky. Už podruhé během týdne, předtím o bod zdolaly lucemburský Grengewald...

Očekávalo se, že turecký tým bude závislý na výkonu Američanek. Což se potvrdilo, v prvním poločase pivotka Bone a rozehrávačka Sheppard trefily 33 z 36 bodů... Hmotná Bone se prosazovala pod brněnským košem, do obrany moc nespěchala, naopak rtuťovité Sheppard bylo plné hřiště.

Antalya udeřila v úvodu (5:0, 13:8), jenže Moravanky se v prostorné hale přece jen zorientovaly, trojkou na 17:19 otočila skóre Lucie Svatoňová. Vedení hostující družstvo do přestávky už nepustilo, za dvacet minut stihlo 8 trojek a vybudovalo si až 14 bodový náskok (23:37). Rozdíl mohl být i vyšší, jenže Brňanky trestuhodně zahazovaly tutovky a galantně tak dávaly soupeři naději na zvrat.

Po změně stran úspěšně dobývala koš KP TANY nezastavitelná Bone. Hostující družstvo chvílemi působilo staticky, sázka na tříbodovou střelbu už tolik nevycházela. Ve 32. min. si svěžejší Antalya po dlouhé době vzala vedení zpět (61:58).

Moravanky však vydolovaly zbytky sil (63:68) a v infarktovém finiši po trojce Šotolové (72:77) už sahaly po vítězství. které by bylo naprosto zasloužené, jenže... Posledních 90 s dramatického duelu patřilo zcela Antalyi (2 trojky, šestka), která si do tabulky skupiny H připsala druhé vítězství. Brňanky mají bilanci 1/2, odveta 30.11. ve Starez aréně Vodova bude otevřená a může rozhodnout o postupu ze skupiny, stejně jako nejbližší domácí souboj s lucemburským Grengewaldem (středa 1.11. 19:30)!

"Těžko holkám něco vyčítat, odvedly absolutní maximum. Nejsme tým, který si nezasloužil vyhrát, ale míň šťastný, pro postupovou matematiku to není špatný výsledek," myslí si asistent brněnské trenérky Jakub Gazda.

Antalya BSB Toroslar - KP TANY Brno 79:77 (17:27, 36:45, 54:58)

Body: Sheppard 31 (5 trojek), Bone 27 (17 doskoků), Arzu 11 - Galíčková 20 (4 trojky), Svatoňová 11, A. Kopecká, Dudáčková a Hynková 10, Šotolová 9, E. Kopecká 5, Malíková 2, fauly: 19:17, TH: 20:16:19/16, trojky: 9:15!, rozhodčí Kapitany, Miletič, Karpanos, 500 temperamentních diváků včetně skupiny královopokských příznivců v čele se zástupcem českého velvyslance v Turecku a bývalým mládežnickým reprezentantem Jiřím Borcelem.

Více také v článku brněnského Deníku - ZDE: Brněnský deník

a na webovém portálu iDnes - ZDE: iDnes

Autentický eurocupový zápisník z turecké Antalye od Václava Petrů - ZDE Eurocupový zápisník