O nás
Produkty
Sponzorské aktivity
Kontakt
EN
Články

KP Brno hostí Final 4 ČP

KP Brno hostí Final 4 ČP

Dva účastníci EuroCupu, tedy brněnské týmy KP a Žabiny, čerstvý vítěz Federálního poháru Hradec Králové a překvapivě Slovanka, letos sídlící v Benešově. Takové je složení RENOMIA Final 4 Českého poháru basketbalistek 26. a 27. 2. v hale Vodova v Brně.

Naposledy se v Králově Poli turnaj Final 4 ČP uskutečnil v roce 2008, pouze však semifinále, o umístění se hrálo v SH Rosnička. Třetí místo tehdejšímu Valosunu pomáhala vybojovat v té době dvacetiletá Míša Zrůstová, nyní opět v kádru KP, ale už jako Stejskalová.

V sobotním semifinále na sebe narazí nejprve Slovanka a KP. "Je to nejhratelnější soupeř z trojice možných, věřím v postup do finále a že se popereme o cennou trofej. Ale musíme jít postupně a soustředit se nejprve na první utkání," tvrdí trenér KP Dušan Medvecký. Ten bude postrádat dlouhodobě zraněnou juniorku Dominicu Hynkovou a doufá v brzký návrat Katky Zohnové (achilovka). Stabilní osmičku doplní hráčky z projektu KP Brno Junior, které už několikrát nakoukly do ŽBL.

V minulých zápasech se v týmu KP bodově prosazovala zejména Lída Dudáčková. Stejně jako trenér si je vědomá, že se Slovanka (vyřadila v ČP Ostravu i Chomutov...!) v letošní sezoně zlepšila. "Nesmíme Slovanku podcenit, k čemuž by mohlo svádět lednové ligové vítězství 89:53. Odměnou za případnou výhru a postup by mohlo být, že si v neděli ve finále zopakujeme nedávnou ligovou bitvu o Brno," přeje si zanedlouho dvaadvacetiletá bývalá členka všech mládežnických reprezentačních výběrů, v současné době nominovaná do univerziádního a "trojkového" kádru ČR, která do KP Brno přišla už v sedmnácti letech a byla společně s odchovankyní Evou Kopeckou u historického pohárového triumfu Králova Pole z roku 2018.

Basketbalistky KP byly ve finále i před rokem v Chomutově, jenže v odloženém aprílovém souboji narazily na tuzemského suveréna USK a podle očekávání neuspěly. Pražanky letos v ČP nestartují a tak celek KP má o víkendu v domácím prostředí šanci navázat na pohárové vítězství před čtyřmi lety a prodloužit šestiletou medailovou šňůru z této významné akce.

Los určil program v hale Vodova následovně - sobota, semifinále: 15:00 Slovanka - KP Brno, 18:00 Hradec Králové - Žabiny Brno, neděle: 13:30 o 3. místo, 16:30 finále. Akci pod patronátem ČBF pořadatelsky zajišťuje KP Brno s podporou Jihomoravského kraje, statutárního města Brna a se záštitou primátorky JUDr. Markéty Vaňkové.

Více také v článku brněnského Deníku - ZDE: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/kralovo-pole-obhajuje-stribro-v-domaci-hale-dojde-na-brnenske-finale-20220225.html?utm_source=poutaky&utm_medium=web&utm_campaign=poutak-300x300

a na webových stránkách idnes.cz - ZDE: https://www.idnes.cz/sport/basket/cesky-pohar-final-four-brno.A220225_104938_sport-basket_ten

Oficiální bulletin Renomia Final 4 Českého poháru - ZDE: https://drive.google.com/file/d/1qclj4gCrAZ6jF-Vt4n8CTgnLTJkD7g1E/view?usp=drivesdk