O nás
Produkty
Sponzorské aktivity
Kontakt
EN
Články

Favorit splnil úlohu

Favorit splnil úlohu

Podle očekávání skončilo nedělní utkání 15. kola RENOMIA ŽBL KP - Trutnov, Brňanky zvítězily jasně 85:49, i když nastoupily opět v okleštěné sestavě bez marodů. Zápas měly pod kontrolou, soupeř ale předvedl sympatický výkon a trenéra Martiška těšil návrat střelkyně Kozumplíkové.

Východočešky se z vedení radovaly pouze krátce v úvodu (2:6), potom už střetnutí nabralo předpokládaný směr a náskok favorita z haly Vodova se vyšplhal až na 43 bodů (78:35). Domácí basketbalistky využívaly výškovou převahu (doskoky 63:30), z vymezeného území trefily 50 bodů. Stejní soupeři se potkají i ve středu v dohrávce 6. ligového kola, tentokrát v Trutnově.

Hlasy trenérů

Jakub Nevrlý, asistent trenéra KP: "Při našem vlažnějším vstupu jsme nechali Trutnovu pár otevřených pozic. Rychle se však ukázala síla našeho týmu, byť jsme byli oslabeni o několik zraněných hráček z obvyklé rotace. Ale zase dostala větší příležitost juniorka Veronika Koppová. Po přestávce nás Trutnov chvilku překvapil zónou, předržovali jsme míč. Alespoň před středou víme, na co se v tréninku zaměřit."

Michal Martišek, Trutnov: "Gratulujeme KP k zaslouženému vítězství. My nejsme spokojeni s tak vysokou porážkou. Pozitivem byl náš vstup do zápasu s dobrou obranou a z toho pramenícími zisky. Jenže se pořád trápíme s úspěšností střelby, 26% je strašně nízké číslo. Mrzí mě hodně negativní třetí čtvrtina, pochvala je za vyhranou poslední čtvrtinu, musíme se těšit i z takových maličkostí stejně jako z toho, že se po více než roce na hřišti objevila uzdravená Katka Kozumplíková."

KP Brno - Trutnov 85:49 (26:15, 47:29, 73:35)

Body: Dudáčková 21 (12 doskoků), Akl 16, Malíková 13, Stejskalová 12, Fadrhonsová 6, Hadačová a Kucowski 6 (obě 12 doskoků), Koppová 5 - Králová 16, Rylichová 8, Potočková 6, fauly: 14:19, TH: 22/15:12/11, trojky: 6:6, rozhodčí Kapaňa, Křičková a Nehoda, 350 diváků.

Fotogalerie z utkání je postupně doplňována - ZDE: https://www.zonerama.com/Stloukalova/Album/8101944