O nás
Produkty
Sponzorské aktivity
Kontakt
EN
Články

Eurocupový start s Ragusou

Eurocupový start s Ragusou
Autor fotografie: Fotografie Stloukal.net

Posedmé v řadě se basketbalistky KP zúčastní EuroCupu, druhé nejvýznamější klubové soutěže po Eurolize na starém kontinentě. Mnichovský los poslal Brňanky do skupiny L, kde se střetnou s UFAB 49 Angers, FCB Charleville (oba Francie) a ŽKK Ragusa Dubrovník. A právě s Chorvatkami vstoupí do podzimní fáze soutěže, ve velké hale Starez arény Vodova je začátek ve čtvrtek v 18 hodin.

V týmu KP je po nedělním vítězném městském derby dobrá nálada. "Proti Žabinám bylo trochu vidět, že jsme ve velké hale kvůli futsalové kvalifikaci žen moc netrénovaly, ale výborně se bránilo a štěstíčko se přiklonilo na naši stranu. Vstup do sezony máme úžasný, byly obavy z toho, že máme mladý kádr, ale zatím to vychází," vrátila se trenérka Marcela Kramer k cenné a povzbuzující výhře nad celkem z Rosničky.

Jenže za dveřmi je EuroCup, bilance 5/0 v Chance ŽBL nebude ve čtvrtek nic znamenat. Ragusa se po letech vrací do EuroCupu, nicméně by měla být schůdnějším protivníkem než francouzská družstva.

"V pohárech jsou stěžejní výhry doma, uspět venku bývá složité. Je dobré, že začínáme s Dubrovníkem a ne s Francouzkami, do tohoto utkání musíme přenést všechno pozitivní z ligy," upozorňuje na důležitost čtvrtečního souboje kapitánka KP Eva Kopecká.

Výprava z Dubrovníku dorazí pod Špilberk ve středu v poledne a ubytuje se v hotelu Vista nedaleko od Starez arény. Po čtyřech kolech chorvatské ligy je Ragusa, která obhajuje titul, v čele s bilancí 4/0, v sobotu se však nadřela na výhru nad Tresnjevkou 80:79 až v prodloužení. Oporami týmu trenérky Cvetany Matič a složenému pouze z chorvatských basketbalistek by měly být rozehrávačky Miloglav a Strilič, na křídle Hajdin, pod košem Stojanovič a zkušená Vrsaljko.

Ve skupině L hostí ještě FCB Charleville UFAB 49 Angers (26.10. ve 20 hod.). Do lednového play off postupují z 12(!) kvartet první dva, šanci mají ještě i nejlepší týmy ze třetích míst.