O nás
Produkty
Sponzorské aktivity
Kontakt
EN
Články

EuroCup: KP s Villeneuve

EuroCup: KP s Villeneuve
Autor fotografie: David Titz

Po krátké přestávce se opět rozbíhá skupinová fáze EuroCupu basketbalistek, ve zbývajícíh dvou kolech se rozhodne o 32 postupujících do vyřazovací části (2 první z každého kvarteta a 4 nejlepší ze třetích míst v konferenci, dva třetí týmy si tedy před vánocemi už nezahrají...). Ve skupině L jsou v 5. kole ve čtvrtek na programu duely KP - Villeneuve (18:00) a Haukar - Tarbes (20:30).

Pro připomenutí přinášíme pořadí po 4. kolech: 1. Tarbes 8, 2. Villeneuve 7, 3. KP 5, 4. Haukar 4. Dvě výhry v domácích utkáních s Villeneuve a Haukarem (1.12.) by Brňanky docela posunuly směrem k postupu. Ale i jedno vítězství (dohromady dvě) a dobré skóre (KP dosud -44) by mohlo při porovnání s ostatními třetími celky možná stačit...

Ve čtvrtek bude francouzský gigant, častý euroligový účástník a vítěz EuroCupu z roku 2015, v hale Vodova favoritem, před měsícem ve své hale Palacium zvítězil 82:42. Moravanky se připravily o lepší výsledek kolapsem v závěrečné čtvrtině (30:13) a celkem 32 ztrátami!

"Každý se dá porazit, i Villeneuve už klopýtlo v Tarbes. My doufáme, že nás Francouzky podcení. Jsou na tom hráčsky lépe, jsou favoritem, ale slušný výsledek se s nimi dá uhrát. A kdyby se vyhrálo, tak budeme tři dny slavit," sliboval před čtvrtečním basketbalovým svátkem trenér KP Dušan Medvecký. Připomeňme, že v minulosti někteří favorité zvučných jmen z Králova Pole odjížděli s nepořízenou, například italská Venezia, polský Gorzow nebo izraelská Ramla.

Nejlepší střelkyní KP ve Villeneuve byla Míša Stejskalová se 16 body. "Musíme dělat méně chyb, více si vážit míče, soupeř takového kalibru každou ztrátu hned potrestá. Cesta k úspěchu? Musí nám všechno vyjít a je třeba bojovat až do konce!"

Výpravu Villeneuve čekalo ve středu od časného rána nepřijemné cestování v covidem zasažené Evropě. V poledne Francouzky včetně svých hvězdných cizinek Španělky Ygueravide, Američanky Anderson, Britky Harmon a Diaby z Pobřeží Slonoviny přistály ve Vídni, autobusem se přesunuly do Brna a v 17:30 už měly nachystanou halu Vodova k tréninku.

Přímý přenos webu České televize ZDE: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10162222914-basketbal/221473291033002-kp-brno-villeneuve-d-ascq-lm/