O nás
Produkty
Sponzorské aktivity
Kontakt
EN
Články

Brňanky zlobily favorita

Brňanky zlobily favorita
Autor fotografie: Fotografie Stloukal.net

Statečným výkonem ozdobily basketbalistky KP duel vedoucích týmů Chance ŽBL. S euroligovým gigantem USK sice prohrály 50:86, ale předvedly řadu pěkných akcí a ve druhé a zejména čtvrté čtvrtině byly i vyrovnaným protivníkem.

Škoda, že domácí děvčata vstoupila do utkání s respektem (0:13), sedm minut trvalo než se trefily do koše, dvěma trojkami je nastartovaly Dominica Hynková a Kateřina Galíčková (6:16). Favorit z SH Královka narazil ve Starez Aréně na odhodlání Brňanek a náskok v jeho prospěch nenarůstal tak jako v jiných ligových utkáních.

Tým USK těžil ze síly podkošových hráček, připsaly si 20 útočných doskoků (8 nová posila, Britka Fagbenle), poměr bodů z vymezeného území byl 18:54, z brejků 8:28. Ovšem běhavé hráčky KP zase donutily soupeře k 25 ztrátám a vychutnaly si světové hvězdy pěti bloky! Navíc ubránily střelkyně USK na oblouku, když ty z 15 tříbodových pokusů daly jediný. Zahrála si celá lavička KP vč. ligové debutantky, juniorky Terezy Trávníčkové.

Hlasy trenérů

Natálie Hejková, trenérka USK: "Zápas měl slušnou úroveň, začaly jsme velice dobře a získaný náskok držely po celý průběh. Bylo důležité, že se nikdo nezranil, šanci dostaly hráčky, které nehrají v Eurolize nebo jsou úplně nové, případně se vracejí po zranění."

Marcela Krämer, trenérka KP: "Velkoklub z Prahy nemá v lize konkurenci, jsem ráda, že se holky nesesypaly, předvedly slušný výkon. Mohlo to být ještě lepší, ale brzdily nás chyby. Máme mladé hráčky, nyní do ligového zápasu vyběhla osmnáctiletá Trávníčková."

KP Brno - USK Praha 50:86 (10:22, 23:43, 37:71)

Body: Galíčková 17, Hynková 9, A. Kopecká 7, Zítková a Fadrhonsová 4, E. Kopecká 3, Dudáčková, Pelander a Svetlíková 2 - Fagbenle 27 (18 doskoků), Jones 16, Conde 14, fauly: 18:14, TH: 12/9:19/13, trojky: 5:1, rozhodčí Komprs, Peterková a Kavan, 500 diváků.

Obsáhlé fotoalbum z průběhu celého urputného souboje vedoucích týmů Chance ŽBL - ZDE: https://eu.zonerama.com/Stloukalova/Album/9254669