O nás
Produkty
Sponzorské aktivity
Kontakt
EN
Články

Bitva za hradbami pro KP

Bitva za hradbami pro KP
Autor fotografie: https://eu.zonerama.com/Stloukalova/Album/9149510

Druhý úspěch si v eurocupové skupině L připsaly na své konto basketbalistky KP. Ve 4. kole zvítězily v Dubrovníku 58:55 a zůstávají ve hře o postup do play-off! Středeční bitva v hale Gospino Polje mnoho basketbalové krásy nenabídla, spíše se urputně bojovalo o každý míč. Stejně jako v říjnu ve Starez Aréně vyhrály Brňanky nad Ragusou (historický název města za světoznámými hradbami) o 3 body...

Vítězství Brňanek je o to cennější, že se potýkaly s marodkou - na poslední chvíli neodcestovala s týmem nemocná rozehrávačka Karolína Šotolová. Ale ostatní hračky (byť také zápasící s viry) se semkly a udělaly radost početné skupince fanoušků přímo v hale i televizním divákům u internetového kanálu FIBA. EuroCup bude pokračovat až v prosinci, kdy se pod Špilberkem představí oba francouzské celky z Angers a Charleville.

Průběh prvního poločasu hodně ovlivnila 13 bodová šňůra domácích na na 22:14. Rozdíl ve skóre ještě poposkočil na 27:17, Moravanky však stačily zatáhnout za záchranou brzdu a začaly se Raguse přibližovat. V poslední sekundě druhé čtvrtiny dokonce Tereza Zítková chladnokrevnou trojkou otočila výsledek!

Po přestávce se hrál bodově dietní basketbal, na každý koš se oba celky nadřely. Zlomovým okamžikem byla trojka Petry Malíkové na 41:44, hostující kolektiv chytil na chvíli rytmus v útoku (41:50). A protože pak už byly obě obroučky zakleté, tak to na Chorvatky stačilo. I když Strilič svojí trojkou na 54:54 koncovku ještě zauzlila. Jenže body Anežky Kopecké a Malíkové definitivně rozhodly! O vyrovnanosti střetnutí svědčí, že oba celky byly ve vedení stejných 18 minut, šestkrát se lídr skóre měnil.

"Porazili jsme Ragusu doma, ale věděli jsme, že v Chorvatsku to bude těžší," přiznal asistent brněnské trenérky Jakub Nevrlý. "Byl to pro nás třetí venkovní zápas EuroCupu v řadě, zatímco Dubrovník hrál už druhé utkání doma. Jsme rádi, že jsme za těchto okolností zvítězili a zůstali v boji o postup do vyřazovacích bojů. Byl to opravdu náročný zápas. Pomohlo, že Dubrovník hrává jen na šest sedm hráček. I proto v závěru soupeř trochu ztrácel energii."

ŽKK Ragusa - KP Brno 55:58 (24:17, 36:37, 46:52)

Body: Vrsaljko 14, Strilič 12, Hajdin 10 - A. Kopecká 15, Malíková (10 doskoků) a Fadrhonsová 11, Zítková 10, Světlíková 5, Dudáčková 4, E. Kopecká 2, fauly: 17:21, TH: 25:17:8/6, trojky: 6:6, rozhodčí Köyici, Parlak, Tozsér, 300 diváků. Další výsledek sk. L: UFAB49 Angers – Flammes Carolo Basket Charleville 84:63, pořadí: 1. FCB 7, 2. Angers 7, 3. KP 6, 4. Ragusa 4.

Více také v článku brněnského Deníku i s autentickým předpoločasovým videem - ZDE: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/cestovatelskou-misi-zakoncilo-kp-vyhrou-v-dubrovniku-drama-zvladlo-o-tri-body-20.html?utm_source=poutaky&utm_medium=web&utm_campaign=poutak-300x300

a s pozápasovým zápisníkem - ZDE: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/zapisnik-z-eurocupu-z-osvezujiciho-more-do-mraziveho-brna-20221118.html?utm_source=poutaky&utm_medium=web&utm_campaign=poutak-300x300

Odkaz na přímý přenos dramatického utkání na youtube kanálu FIBA je - ZDE: https://youtu.be/TqKm4mXTwes