O nás
Produkty
Sponzorské aktivity
Kontakt
EN
Články

Ani Brňanky nezastavily Tarbes

Ani Brňanky nezastavily Tarbes

Ve třetím vzájemném souboji s francouzským celkem v eurocupové skupině L basketbalistky KP opět neuspěly. Pod Pyrenejemi prohrály ve středu večer s Tarbes GB 56:73. Domácí tým ještě neklopýtl a udržel si po 4. kole vedoucí pozici.

Šanci na postup do vyřazovací části mají stále i Brňanky, zbývající dva zápasy hrají po reprezentační pauze v Králově Poli (Villeneuve a Haukar) a navíc lze postoupit i z 3. místa.

Obě družstva nastoupila v neúplném složení, KP chyběla nemocná Míša Stejskalová, navíc o polovinu z deseti hráček se pokoušela viróza. V rotaci Tarbes se neobjevila v odvetě říjnového duelu exbrněnská posila Renáta Březinová, kterou klub po příchodu z Turecka nestihl dopsat na eurocupovou soupisku!

Basketbalistky KP se do favorita pustily nebojácně (6:10), jenže stačila krátká zaváhání (19:10) a dotahování (28:25) stálo Moravanky hodně sil. Předvedly řadu pěkných akcí, ale v rozhodujících chvílích míč do koše nedostaly, naopak Francouzky neměly s koncovkou problémy.

Ani po změně stran vysoké tempo nepolevilo. Tým Tarbes si přes skvělou pivotku Tadič hlídal náskok, Brňanky dřely, ale zápas už nezdramatizovaly. Nedaleko poutního místa Lourdes a pro cyklisty ikonického kopce Tourmalet nezanechaly špatný dojem, na jejich výkonu se však projevila i únava z náročného eurocupového cestování (Francie, Island, Francie) během tří týdnů včetně stálého dodržování a dokladování proticovidových opatření.

Na středeční večeři do hotelu La Chaumiére du Bois se výprava KP dostala až kolem půlnoci, ve čtvrtek čekal hráčky a realizační tým přesun z Tarbes na letiště do nedalekého Pau a následně let z Paříže do Prahy, pod Špilberkem se objeví až v pátek.

"Vedli jsme 10:6 a byl to dobrý úvod. Jenže jsme potom nedávali jasné šoupáky a místo vyrovnaněho stavu se ztrácelo v poločase 11 bodů. A když Tarbes podobně vede, tak je na koni a už si vítězství s podporou svých bouřlivých diváků nenechá vzít. Navíc jsme soupeři pomáhali hloupými ztrátami. Hvězdou utkání byla Tadič, podobná pivotka v naší lize není," řekl trenér KP Dušan Medvecký.