CZ
Články

Výhra s malou komplikací

Photo author: Bohuslav Stloukal

V utkání dvou různých poločasů zdolaly basketbalistky KP TANY v 10. kole Chance ŽBL Slavii 86:73 a oplatily tak Pražankám jednobodovou porážku z konce září. V duelu o třetí místo v tabulce se v domácím dresu poprvé představila staronová posila, americká pivotka Natalie Kucowski.

Obrany obou družstev byly v úvodu střetnutí na dovolené, Brňanky se vrátily do basketbalové šichty po pěti minutách a šňůrou 9:0 otočily na 17:11. Náskok rozmnožily až na 19 bodů a zdálo se, že si bez problémů dokráčí pro vítězství.

Po změně stran probudila červenobílé dvěma trojkami Suchanová, Slavia ucítila šanci (58:56!) a poněkud strnulé domácí hráčky musely ještě o výhru znovu zabojovat. Rychle se vzdálily (80:60) a žádné velké drama se ve finiši nekonalo.

Domácí děvčata lépe doskakovala (41:30), důkladněji trestala chyby (25:8) a přesněji střílela z vymezeného území (36:20). Královopolanky se v dobré náladě už mohou těšit na středeční vstup do eurocupového play off, do Starez arény přijede francouzský Lattes Montpellier a bojovné hráčky KP TANY Brno se při této historické události chystá podpořit úplný mistr bojových umění Jiří Procházka!

Hlasy trenérů

Dušan Medvecký, Slavia: "Zápas se rozhodl v prvním poločase, neplnili jsme nic, co jsme si řekli a viděli na videu. Když dostaneme 50 bodů od KP, tak nemůžeme pomýšlet na dobrý výsledek. Nicméně jsme se do zápasu ve třetí čtvrtině vrátili, ale po pátém faulu Rokošové, klíčové hráčky na pozici pět, to potom už bylo pro nás ztracené utkání. Gratulace Královu Poli, bylo lepším týmem."

Marcela Krämer, KP TANY: "Věděly jsme, že to nebude jednoduché střetnutí. Hrály jsme svoji hru, jenže pak přišly nějaké kiksy, to nás rozhodilo. Neumíme se ani poprat s tím, že když po EuroCupu i v lize přitvrdíme, tak zde je to nastavené jinak."

KP TANY Brno - Slavia Praha 86:73 (28:18, 50:33, 70:60)

Body: A. Kopecká 20, Galíčková 15, Hynková a Svatoňová 13, Malíková 10, Šotolová 7, Kucowski 5, Vondráčková 3 - Hanušová 23, Rokošová 17, Suchanová 16, fauly: 24:23, TH: 30/23:30/25, trojky: 5:8, rozhodčí Vávrová, Komprs a Scholzová, 450 diváků.