About us
Products
Sponsorship
Contact
CZ
Články

Federální elita hraje v lázních

Federální elita hraje v lázních

Superturnaj. Tak lze bez nadsázky nazvat Final 8 Československého (a současně Českého) poháru v Piešťanech. Na podniku organizovaném v rámci oslav 100 let basketbalu v bývalé federaci se i při neúčasti USK Praha představí aktuálně to nejlepší pod ženskými koši z obou zemí, 6 z 8 zúčastněných týmů se v této sezoně objevilo v EuroCupu! Druhou nejvýznamnější klubovou soutěž v Evropě si na podzim nezahrála pouze družstva Hradce Králové a Šamorína.

Basketbaloví fanoušci se mají na co těšit, dlouho připravovaná oficiální konfrontace top týmů ČR a SR se stala skutečností. A v Diplomat aréně nebudou 26.-28.1. chybět ani basketbalistky KP TANY Brno, které se kvalifikovaly do lázeňského města po nedávném vítězství ve čtvrtfinále ČP v Trutnově, spolu s nimi si účast vybojovaly Žabiny jako české jedničky, Chomutov (3) a Hradec Králové (4).

Celek KP TANY jede na východ jako dvojka, což znamená, že se střetne se slovenskou trojkou - kterou byla před nasazením Slávia B. Bystrica. Aktuálně je však soupeř druhý v tabulce slovenské nadstavby za piešťanskými Čajkami (1) a před Ružomberkem (2), takže poslední utkání pátečního programu (19:30) slibuje dramatickou podívanou.

S B. Bystricí se Královopolanky utkaly v září v přípravě, v nekompletním složení prohrály v hale Dukla 60:78. V EuroCupu se ale dařilo více Moravankám, které postoupily do play off ze druhého místa skupiny H, Slávia skončila ve skupině E čtvrtá bez vítězství, mrzet ji musí zejména dvě těsné porážky s Panathinaikosem.

Minulý víkend Brňanky zvítězily v rámci Chance ŽBL bez potíží v Ostravě. B. Bystrica v NIKÉ Extralize uspěla ve středoslovenském derby v ružomberské Koniarni 64:58, když bodově se nejvíce prosadily Martišková, Mujovič z Černé Hory a Američanka Pulliam, 16 doskoků měla Chorvatka Bura, na soupisce je i Srbka Bogičevič, česká reprezentantka Kristýna Brabencová zaznamenala 2 body.

"Bude to těžký zápas, Slávia má slušně složený a dobře vedený tým, který je nebezpečný hlavně z perimetru. Je jasné, že soupeři se na sebe připraví, trenérky se znají, budou rozhodovat detaily, a to hlavně na obranných polovinách hřiště," tuší Jakub Gazda, asistent trenérky KP TANY Marcely Krämer, která s kormidelnicí B. Bystrice Zuzanou Žirkovou hrávala v reprezentaci SR!

Královopolská výprava vyrazí na Slovensko za doprovodu klubového fanclubu v pátek po obědě v podobném složení jako v neděli do Ostravy - tedy stále bez zraněné Lídy Dudáčkové. V případě postupu do semifinále by se na nedělní program o medaile uskutečnil speciální výjezd pro další královopolské příznivce včetně Žesťového kvarteta (v pátek a v sobotu hrají na plesech...).

Páteční program turnaje Final 8 odstartuje duel Žabiny -Šamorín (12), následují zápasy Ružomberok - Chomutov (14:30), Piešťanské Čajky - Hradec Králové (17), KP TANY Brno - B. Bystrica (19:30). V sobotu hrají vítězové semifinále (17 a 19:30), poražení o 5.-8. místo (12 a 14:30), v neděli se bojuje o umístění - o 7. místo v 11, o 5. místo ve 13:30, o 3. místo v 16 a finále začne v 18:30 h. Nejlépe umístěné české družstvo získá Český pohár.

Více informací o Federálním poháru i s odkazy na přímé přenosy z jednotlivých utkání v oficiálním webovém příspěvku ČBF - ZDE: Přímé přenosy

Předturnajový rozhovor s Karolínou Šotolovou - ZDE: Rozhovor