Contact
CZ
Články

Velký obrat po přestávce

Až zlepšeným výkonem ve druhém poločase rozhodly hráčky KP o svém vítězství v Ostravě 66:58 a udržely si neporazitelnost v Chance ŽBL. Utkání 7. kola na severu Moravy se vtěsnalo mezi dva eurocupové duely, trochu panovaly obavy, jak ho Brňanky zvládnou. Zabraly však v pravý čas a výhra nad letos nebezpečným soupeřem je může nastartovat i pro středeční duel v Angers.

Na výsledku první dvacetiminutovky se podepsala úspěšnost střelby z pole, zatímco domácí družstvo trefovalo s přesností 41%, hostující celek si ve statistikách zaknihoval pouhých 29%. Za školácky zahozené tutovky přišel trest v podobě jedenáctibodového manka.

To po změně stran už naštěstí nenarůstalo, naopak když v 27. minutě Galíčková trojkou otočila na 40:43, tak zápas nabral jiný směr (46:60). V závěru Ostrava sice zahrozila zónou, ale ani tato epizoda nic nezměnila na zaslouženěm a cenném vítězství KP! Z pevnosti haly Tatran se v tomto ročníku ligy body vozit moc nebudou...

Hlasy trenérů

Iveta Rašková, Ostrava: "Chtěly jsme potvrdit naše dobré výkony z poslední doby, to se úplně nepodařilo. Nepovedla se nám třetí čtvrtina, přestalo se hrát na koš, hra v útoku vázla. Soupeř se dostal do pohody a začalo mu to padat. Ale prohrát o osm bodů s KP není žádný propadák."

Jakub Nevrlý, asistent trenérky KP: "Do přestávky jsme netrefovali z jasných pozic. V pauze jsme uklidnili hráčky, že se bude hrát na koš kam to padá, a padalo a také se pokračovalo v dobré obraně. Měli jsme obavy, aby hráčky už nebyly myšlenkami v letadle do Francie, nebyly a zvládly to."

SBŠ Ostrava - KP Brno 58:66 (18:9, 36:29, 46:54)

Body: Mullings 15, Wilkinson 12, Rašková 8 - Malíková 19, A. Kopecká 17, Zítková 8, E. Kopecká, Galíčková a Šotolová 6, Hynková a Fadrhonsová 2, fauly: 19:23, TH: 22/19:10/9, trojky: 3:7, rozhodčí Komprs, Karabínová a Kavan, 200 diváků