CZ
Články

V prodloužení zářila Galíčková

Photo author: Bohuslav Stloukal

Přestože basketbalistky KP TANY byly v utkání 7. kola Chance ŽBL s hradeckými Sokolkami více jak 34 minut ve vedení, tak jim vítězství vystřelila trojkou až v poslední sekundě prodloužení Kateřina Galíčková! Míč ji po rozehrání z autu za zadní čarou naservírovala Lucie Svatoňová a domácí kanonýrka kouzelnicky odmítla druhé prodloužení... Brňanky se tak dobře naladily na středeční eurocupové utkání v Bourges, do Francie odlétají v úterý.

Docela kuriozní byla první čtvrtina, kdy se skóre posouvalo v blocích: 9:0, 0:9 a 10:0. Desetibodový náskok domácí hráčky ještě rozmnožily na 26:11, ale v týmu Lvic zatáhla za záchranou brzdu zejména čiperná Zeithammerová a při odchodu do šaten byl rozdíl ve skóre jen čtyřbodový.

Po změně stran se už agresivnější Východočešky stále přibližovaly, po trojce čerstvé posily Vydrové i na chvíli vyrovnaly (47:47), další jejich úder (58:63) už hráčky KP TANY odvracely v dramatickém finiši s vypětím všech sil. V poslední minutě Effangová trefila trojku na 70:71, jenže Anežka Kopecká vyrovnala 27 s před sirénou ze šestky na 71:71.

V prodloužení Lvice sahaly po výhře (74:77), ale Galíčková dvěma trojkami v poslední minutě Lvice zarmoutila. "Ta střela v poslední sekundě prodloužení byla nečekaná, domluvené to tak nebylo, nevěřím tomu, že to vyšlo," přiznala hrdinka sobotního duelu ve Starez aréně. O vyrovnanosti střetnutí tradičních rivalů hovoří i počet doskoků (51:51), druhé šance však lépe využívalo družstvo KP TANY (25:13), Sokolky zase těžily z brejků (12:23).

Hlasy trenérů

Peter Bálint, Hradec Králové: "Gratuluji domácím k vítězství, nevím zda k zaslouženému. My jsme odehráli dobrý zápas, hlavně ve druhém poločase, byli jsme mnohem agresivnější než v prvním, ale nedalo se několik otevřených střel. Utkání bylo pro diváky atraktivní, nebýt našich chyb, tak dopadlo jinak. Nechci říci, že něco jiného rozhodlo zápas než hráčky, ale bohužel to tak bylo."

Jakub Gazda, asistent trenérky KP TANY: "Věděli jsme, že proti Hradci to bude po reprezentační pauze těžké. My se opíráme o tříbodovou střelbu, to se o nás ví. Přitom jsme uspěli s jen 20 % úspěšností za tři, takže možná vyhrál ten šťastnější."

KP TANY Brno - Sokol Hradec Králové 80:77 po prodl. (19:9, 36:32, 56:49, 71:71)

Body: Galíčková 24, Malíková a Svatoňová 10, Šotolová 9, Dudáčková a A. Kopecká 8, Hynková 7, E. Kopecká a Vondráčková 2 - Effangová 20, Zeithammerová 15, Čuperková 12, fauly: 21:27, TH: 28/22:20/14, trojky: 8:9, rozhodčí Karafiát, Zatloukal a Klapetek, 800 diváků.

Přímý přenos internetové stanice TV Com i s velice zajímavými přestávkovými a pozápasovými rozhovory - ZDE: Přímý přenos tv.com

Článek brněnského Deníku s fotodokumencí i s videozáznamem rozhodující trojky - ZDE: Článek brněnský deník

Více o všech sobotních utkáních Chance ŽBL i s videozáznamem úspěšné královopolské koncovky - ZDE: Videozáznam