Contact
CZ
Články

Úspěšný eurocupový rozjezd

Vykročení do nověho ročníku EuroCupu se basketbalistkám KP TANY náramně povedlo, v hale Centre Culturel et Sportif "AmSand" v lucemburském Oberanvenu zdolaly místní BBC Grengewald zaslouženě a s přehledem 76:59.

Na začátku zápasu skupiny H se zdálo, že bude probíhat v bezstarostné režii Brňanek. Nástup KP TANY byl sebevědomý (3:12), jenže rozevlátý domácí tým se postupně srovnal (11:12). Ovšem to si zase nechtěla nechat líbit hostující děvčata. Premiérový pohárový dotyk míče debutující juniorky Terezy Trávníčkové znamenal důležitou trojku, která rozbouŕila už tak hlasitou a početnou skupinu kralovopolských fanoušků, ve které nechyběl ani český velvyslanec v Lucembursku s rodinou.

Ve druhé čtvrtině soupeři střídali parádní minuty s hluchými místy (17:36, 27:36), sedmibodový poločasový rozdíl naznačoval možnou stíhačku Grengewaldu. Ale naděje domácích se začaly po změně stran rychle bortit, náskok zkušeně bojujícího KP TANY totiž stále narůstal a Brňanky měly vývoj střetnutí na předměstí hlavního města lucemburskěho velkovévodství pod kontrolou (52:72).

Největší rozdíl mezi týmy byl v doskakování (36:51), Brňanky se mohly opřít o rychlý protiútok (5:18), využívání druhých šancí (2:17) a svoji pestrou hru (asistence 15:23). Říjnový program EuroCupu je nemilosrdný, už příští čtvrtek se ve Starez aréně představí Tango Bourges, basketbalový obr z Francie si ve středu poradil s tureckou Antalyí 124:92...!

Hlasy po utkání

Marcela Krämer, trenérka KP TANY: "Skvêlá byla naše obrana, v útoku daly hodně bodů Galíčková a Anežka Kopecká, našly si svoji roli v týmu a dobře se doplňují. Trochu jsme se předem bály, když necestovala nemocná Lída Dudáčková, potřebujeme ji do rotace. Výhra je povzbuzením před nedėlním derby se Žabinami na Rosničce, mezi eurocupovými celky předpokládám další eurocupový basket."

Kateŕina Galíčková, křídlo KP TANY: "Překvapila mě informace, že mám double double, to je moje velká premiéra. Jsem pyšná na holky, jak jsme to zvládly. Jedeme dál a chceme dopadnout co nejlépe, naše eurocupová skupina vypadá schůdnější než ta před rokem."

BBC Grengewald - KP TANY Brno 59:76 (13:28, 34:41, 44:61)

Body: Van Kleunen 21, Logic 13, L. Hetting 10 - Galíčková (13 doskoků) a A. Kopecká 23, Šotolová 11, Hynková 9, E. Kopecká 6, Trávníčková 3, Malíková 1, fauly: 19:18, TH: 27/20:27:24; trojky: 5:8, rozhodčí Van Hoye, Perry, Bowe, 300 diváků.

Více také v článku brněnského Deníku - ZDE: Brněnský deník

V rozhovoru MF Dnes s nejužitečnější hráčkou zápasu Kateřinou Galíčkovou - ZDE: Rozhovor

A v lucemburském zápisníku Václava Petrů o mohutné podpoře nejenom královopokských příznivců v malebném velkovévodství - ZDE: Článek