About us
Products
Sponsorship
Contact
CZ
Články

Úkol pro KP: ubránit Sandru

Úkol pro KP: ubránit Sandru

Jak prožily úterý 19. října basketbalistky KP Brno? S budíčkem okolo půl páté ráno, přejezdem na pražské letiště, s odletem do zamračeného a deštivého Bruselu-Charleroi a cestou autobusem do francouzského Lille zpestřenou přísně vypadající policejní kontrolou, která ale proběhla bez pokut...

Kousek za belgickou hranicí se Moravanky ubytovaly v hotelu Park inn by Radisson a protože Francouzi moc angličtinu nepoužívají, tak skvěle tlumočila Rebeka Akl, rodačka z Libanonu mluvící plyně francouzsky... Hotel sousedí s místním fotbalovým chrámem Stade Pierre Mauroy, kde ve středu místní borci od 21 hodin přivítají v Lize mistrů španělskou Sevillu! Brňanky budou mít také ve středu - avšak od 20 hodin v nedaleké hale Palacium, svoje úkoly, pokusí se vyzrát na celek Villeneuve!

Trenér KP Dušan Medvecký si při rozborech protivníka hodně všímal tahouna domácího týmu, kterým je Španělka Sandra Yguarevide. Ta byla aktuálně zvolena MVP 3x3 Světové série. “Je to skvělá rozehrávačka, a trojkařka, když je volná nemine, když je obsazená, tak občas netrefí. Ale i zbytek týmu z dálky střílí výborně.”

ES Basket Villeneuve d’Ascq Lille Métropole vyhrál EuroCup před 6 lety, trenér Rachid Méziane má v této sezóně kádr schopný se tomuto úspěchu přiblížit. V úvodním kole skupiny L francouzský velkoklub jasně 84:41 přehrál snaživý Haukar, ale potom v lize prohrál o bod v Lyonu. Určitě se na hračkách projevila únava z náročného cestování z Islandu.

Ještě krutější byl los k basketbalistkám KP, které po příletu z Paříže ani nemusí vybalovat a odletí na Island, aby se vzápětí zase vrátily do Francie, kde je čeká odveta v Tarbes.

Právě proti Tarbes minulou středu Brňanky vstoupily do EuroCupu, se soupeřem z vyrovnané francouzské ligy prohrály v hale Vodova po velké bitvě. Už tuší, co je čeká a že se dá rovnocenně měřit s každým. Ve středu se ještě utká ve 2. kole Tarbes s Haukarem.