CZ
Články

Soupeřky zlomily trojky

Photo author: Bohuslav Stloukal

Basketbalistky KP TANY střídají v říjnu eurocupové a ligové zápasy, v neděli v 5. kole Chance ŽBL přivítaly celek SBŠ Ostrava. Severomoravankám se na podzim příliš nedaří, ani ve Starez aréně Vodova si nulovou bilanci výher nevylepšily. Brňanky měly utkaní pod kontrolou a zvítězily 72:59. Ve středu už zase hrají EuroCup v turecké Antalyi...

Po oboustranně neučesaném úvodu hostující basketbalistky naznačily, že by se v Brně chtěly radovat z prvního úspěchu v lize (7:10). Jenže s chutí hrající Dominika Hynková byla důrazně proti, trojkou na 12:11 otočila skóre a ukázala spoluhráčkám recept na zdolání protivníka. A ty se nechaly inspirovat, do přestávky se z oblouku trefily celkem osmkrát a určily tím vývoj střetnutí!

Po změně stran se domácí družstvo vzdálilo až na 21 bodů (66:45). V závěru, po čtvrtečním galapředstavení s Bourges už unavené Brňanky zvolnily a Ostrava tak uhrála prijatelnou porážku. I zásluhou pivotky Pagan byl tým SBŠ o něco lepší na doskoku (48:51), družstvo KP TANY zase méně chybovalo (11:17) a trefilo více bodů po ztratách (16:11).

Hlasy trenérů

Iveta Rašková, SBŠ Ostrava: "Odehrály jsme dva různé poločasy, v tom prvním jsme hořely v obraně, potom se zlepšilo naše nasazení a už to byl vyrovnaný zápas. Ale trápí nás střelba z tříbodověho oblouku. To byl zásadní rozdíl mez týmy, 18 bodů je hodně. Pokud to nezlepšíme, tak se budeme i nadále trápit."

Marcela Krämer, KP TANY: "Máme radost, že se při našem nabitém programu vyhrálo. I kdyby to bylo o bod, tak by to bylo cenné. Je dobře, že jsme dostaly další hráčky do rotace. Na konci byla vidět únava, hráčky si ulevovaly pŕi střelbě, nešly do kolen, do podřepu a měly tak krátké pokusy."

KP TANY Brno - SBŠ Ostrava 72:59 (23:18, 46:33, 66:47)

Body: Hynková 17, A. Kopecká 14, Šotolová 11, Dudáčková 10, E. Kopecká 8, Galíčková 7, Vondráčková 4, Malíková 1 - Pagan 12 (20 doskoků), Kubíčková 11, Little 10, fauly: 15:19, TH: 19/14:20/15, trojky: 10:4, rozhodčí Vávrová, Hecl, Scholzová, 500 diváků. Nejlepší hráčkou utkání byla vyhlášena Dominica Hynková, která obdržela masovou bedýnku Stratil, sýry TANY a mořský colagen od Collallocu..

Více také v článku brněnského Deníku - ZDE: Brněnský deník

Přímý přenos internetové stanice TV Com i se zajímavým poločasovým rozhovorem s generálním manažerem KP TANY Brno Richardem Foltýnem - ZDE: Přímý přenos