Contact
CZ
Články

Šňůrou otočený šlágr

Po takřka měsíční přestávce se do haly Vodova vrátil ligový ženský basketbal. A to na nejvyšší úrovni, v brněnském derby a šlágru 17. kola se střetly KP a Žabiny. Při rozvolnění covidových opatření si do hlediště našla cestu spousta fanoušků, postarali se o parádní kulisu dramatického duelu. Ve vyrovnané bitvě před kamerami ČT sport se nakonec z vítězství 72:66 radovaly Žabiny, ale uznání po více jak třítýdenní zápasové pauze si zaslouží i stále nekompletní domácí družstvo.

Souboj týmů ze špice tabulky byl reklamou na blížící se Final 4 ČP (26.-27.2., hala Vodova v Brně). V úvodu se Žabiny nelekly nástupu KP (7:4) a rychle otočily výsledek (9:18). Ve druhé čtvrtině domácí bojovnice dirigované Rebekou Akl (15 bodů) zarputile dotahovaly (29:29, 36:36, 41:41), zejména se přesvědčily, že i na Žabiny platí rychlé protiútoky.

Po změně stran se dočkalo družstvo KP vedení (48:45), nicméně náskok mohl být i vyšší! Dlouho bezradného protivníka z Rosničky spasila dvěma trojkami Záplatová a šňůra 0:12... V závěru i za stavu 56:67 to chvílemi vypadalo pro domácí na obrat (63:70), vítězství pečetila dvěma šestkami rozehrávačka Záplatová a podobně jako v listopadu měla velký podíl na úspěchu Žabin.

Hlasy trenérů

Jakub Nevrlý, asistent trenéra KP: "Derby bylo soubojem obran, soupeři si nic nedarovali. Rozhodla třetí čtvrtina, kde jsme měli hluchý úsek. Žabiny využily svoji výškovou převahu, přeskákaly nás na útočném doskoku. Naše holky zase dobře běhaly do brejků, byl to náš plán hrát rychle a ten se dařil. Byla to dobrá pozvánka na Final 4 Českého poháru, kde se můžeme za týden znovu potkat i ve finále!

Viktor Pruša, Žabiny: "Máme za sebou sérii jednodušších utkání, kromě Slavie, další o poznání těžší zápas proti Královu Poli jsme zaslouženě zvládli. Nejen proto, že jsme byli 31 minut ve vedení, ale soupeř hrál velmi slušně, trefil 10 trojek ze 24 pokusů. Když my jsme chytili potřebné tempo, tak jsme udělali špatné rozhodnutí a příšel rychlý protiútok KP. Takže jsme se několikrát vraceli do zápasu a museli ho k výhře dovést vůli."

KP Brno - Žabiny 66:72 (17:21, 41:41, 48:57)

Body: Akl 18, Malíková 13, Dudáčková 12, Stejskalová 8, Kopecká a Kucowski 6, Fadrhonsová 3 - Záplatová 20, Holmes 15, Stoupalová 11, fauly: 22:14, TH: 11/6:27/18, rozhodčí Vávrová, Komprs, Kremser, 1000 diváků.

Přímý přenos České televize s archivním příspěvkem k výročí 95 let brněnského basketbalu - ZDE: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10162222914-basketbal/222473291032004/ (historický dokument z tréninku královopolských hráček pod vedením Zdeňka Bobrovského je zařazen hned po poločasových rozhovorech).