About us
Products
Sponsorship
Contact
CZ
Články

Příprava finišuje na Liptově

Příprava finišuje na Liptově

S blížícím se startem sezony finišuje příprava týmů RŽBL, basketbalistky KP vyrazí v pátek ráno do Ružomberku ke dvěma zápasům (pátek 18, sobota 11). S MBK se nedávno Brňanky střetly na domácím Jersey Cupu a v neúplné sestavě prohrály 59:81.

Na Slovensku už bude mít trenér KP Dušan Medvecký k dispozici kompletní kádr i s Katkou Zohnovou a Lídou Dudáčkovou, které opustily marodku. Poprvé nastoupí i čerstvá posila Michaela Stejskalová. Mladičká Dominica Hynková po pátečním duelu odjede do Brna a bude se soustředit na derby v extralize juniorek.

Na příjemné prostředí Liptova a penzionu Sidorovo se hráčky tradičně - i přes přísná covidová opatření v SR - těší a jsou odhodlány podat, prakticky v generálce, co nejlepší výkony. V úterý je sice v plánu odveta se Šamorínem v Brně, ale ta by se měla týkat spíše širšího kádru a B-týmu - pragmaticky osamostatněného pod novým názvem KP Brno Junior.

Ružomberok má za sebou kromě Jersey Cupu i turnaj v Maďarsku (těsné prohry s Miškovcem a MTK), družstvo trenéra Juraje Suji ve středu v první domácí přípravě v Koniarni s Miškovcem také neuspělo (51:81). V pátek a v sobotu je nejistý start obou ružomberských Američanek.

O víkendu se zapojí do soutěží ČBF i další mládežnické celky KP, šlágrem bude sobotní souboj Žabiny-Královo Pole (17) v extralize U19. Vedení královopolského oddílu v této sezoně očekává od juniorek atak medailových pozic, zvláště když v nedohraném loňském ročníku figurovaly na čele neúplné tabulky...!