About us
Products
Sponsorship
Contact
CZ
Články

Pod taktovkou Galíčkové

Pod taktovkou Galíčkové

Hotovo! Basketbalistky KP zakončily základní část Chance ŽBL výhrou nad Hradcem Králové 85:73. Po 18. kole jsou suveréně třetím týmem tabulky, mají skvostnou bilanci 14/4 a ve čtvrtfinále se od 18. března střetnou s celkem na šesté pozici - tedy opět s Východočeškami... Hraje se na tři výhry a už v 1. kole play off se utká dvojice, která vloni bojovala o bronz!

Lvice v prvním poločase nekousaly, ani neškrábaly, jejich vlažný výkon kontrastoval s elánem domácích. A podle toho se vyvíjelo i skóre, KP se rázně odpoutalo jedenáctibodovou šňůrou na 21:7, ani potom Hradec nesrovnal bodově krok. V přestřelce ztrácel až 22 bodů (48:26)!

Po přestávce se hostující tým vzpamatoval, ale na zvrat to nestačilo. V závěru se kdesi v dálce rýsovalo i drama, když nepozorné Brňanky (ztráty 26:12!) dovolily Lvicím patnáctibodovou šňůrou snížení na 78:70.

Jenže střelecká královna utkání Kateřina Galíčková trojkou uklidnila spoluhráčky (bez zraněné Lídy Dudáčkové) a utkání vrcholilo v zaběhnutých kolejích. Duel tradičních rivalů před kamerami ČT sport ovlivnily doskoky ve prospěch KP (58:35), hostům nepomohlo ani nemilosrdné trestání domácích ztrát (29 bodů).

Hlasy trenérů

Romana Ptáčková, Hradec Králové: "Zápas byl přípravou na play off, měl dostat příležitost širší kádr. Výkon se mi nelíbil, málo důrazu, soupeř byl dravější. Ve druhém poločase jsme se probudily, ale celkově jsem nespokojena s obrannou fází a doskakováním."

Marcela Krämer, KP: "Vedlo se o 20 bodů, prostor potom dostala lavička. Ale "zbytek světa" začal zmatkovat a strhnul i ty, které předtím nezmatkovaly. Jenže se nedá hrát v šesti a není důležité o kolik bodů to bude, počítá se vítězství."

KP Brno - Hradec Králové 85:73 (26:14, 48:28, 65:50)

Body: Galíčková 23 (5 trojek), A. Kopecká 14, Hynková 12 (10 doskoků), Malíková 11, Trehub 9 (11 doskoků), E. Kopecká 8, Fadrhonsová 5, Šotolová 2, Vlčková 1 - Zeithammerová 16, Hanušová 13, Velichová a Effangová 11, fauly: 19:21, TH: 27/21:20/13, trojky: 6:6, rozhodčí Baloun, Komprs a Klapetek, 500 diváků. Collalloc hráčkou utkání byla vyhlášena Kateřina Galíčková.

Odkaz na velice vydařený přímý přenos TV Com a ČT sport Plus komentovaný Oldlřichem Breicetlem - ZDE: Přenos a na fotoalbum z průběhu celého utkání - ZDE: Fotoalbum