About us
Products
Sponsorship
Contact
CZ
Články

Opory KP zářily v Izraeli

Opory KP zářily v Izraeli

České basketbalistky 3x3 si zahrají na MS, které uspořádá na konci května rakouská Vídeň. Rozhodl o tom jejich výkon na kvalifikačním turnaji v izraelském Eilatu, kde ze tří utkání dvakrát zvítězily a čeká je tak střet s elitní světovou konkurencí.

Spolu s českým kvartetem, které z poloviny tvořily opory KP Brno Kateřina Galíčková a Karolína Šotolová, postupují také Australanky a domácí Izrael.

V základní skupině český tým ve složení Voráčková, Rylichová, Galíčková a Šotolová zvítězil nad Madagaskarem 21:9 a podlehl Austrálii 16:18. V semifinále zdolaly naše reprezentantky vítězky druhé skupiny z Kolumbie 15:13 a mohly se zaslouženě radovat.

Právě královopolská Kateřina Galíčková dle oficiálního serveru FIBA 3x3 předvedla v rozhodujícím utkání parádní ofenzivu, při které zaznamenala 8 bodů a celkově byla označena jako hvězda na vzestupu trojkového basketbalu.

U Karolíny Šotolové zase přímo reprezentační trenér vyzdvihl defenzivu a prohlásil o ní, že je dle jeho mínění aktuálně nejlepší obránce hráčky s míčem na pozici 1 a 2 u nás.

Přímý přenos rozhodujícího postupového utkání s Kolumbií - ZDE: Přenos

Více o průběhu kvalifikace i o složení "české" skupiny na MS v rozhovoru s úspěšným šéftrenérem reprezentačního úseku 3x3 Radkem Šnáblem - ZDE: Rozhovor