Contact
CZ
Články

Hodně žhavé plameny

Už při představování týmů se rozhořely v charlevillské Caisse d´Epargne Arena plameny, byť jen na LED panelech. A v průběhu zápasu třetího kola eurocupově skupiny L se rozšířily i na hřiště, místní celek Flames Carolo Basket Ardennes potvrdil roli velkého favorita a zvítězil nad KP 120:45. Porážka je to vysoká, ale je možné ji odčinit hned za týden v Dubrovníku, kde Brňanky odstartují odvetnou část.

Moravanky odpověděly na rázný začátek domácích (4:0) dvěma trojkami a zdálo se, že v ohnivém prostředí hodně zaplněné haly se jim kolena nepodlomila. Jenže častá tříbodová střelba se zbraní nestala a k nájezdům pod koš chyběla odvaha. A tak se začal agresivně hrající soupeř s hráčkami WNBA vzdalovat až na 33 bodový rozdíl v poločase. Vládl zásluhou výškové převahy pod koši kterou doplňoval rychlými protiútoky.

Po změně stran zůstala děvčata KP (bez nemocné Kateřiny Galíčkové) v útlumu a na třetí čtvrtinu budou chtít rychle zapomenout (28:3). Až ve finiši se podařilo přibrzdit narůstající rozdíl, byť místní příznivci si galapředstavení svých basketbalistek užívali a hnali je stále do plných obrátek.

Pohled do statistik hovoří za všechny komentáře, 22 brněnských ztrát potrestal tým FCBA 34 body, z vymezeněho území byl poměr bodů 58:20, z brejků 41:8, doskoků mělo družstvo trenera Yernauxe o 21 více a úspěšnost střelby z pole 59%!

Hlasy trenérů

Marcela Krämer, KP: "Věděli jsme o kvalitách Charleville, nečekala se však taková sprcha. Chyběla nemocná Galíčková, Malíková se necítila dobře. Rozložila jsem proto minuty na všechny hráčky, ale o solidní výsledek se neporvaly, byly zbrklé, nehrály chytře ani jedna na jednu, dostávaly bloky. Je na každé z hráček, jak se z toho poučí."

Romuald Yernaux, Flammes: "Utkání se nám vydařilo, Brno asi spokojené nebude, ale je začátek sezony a v prosinci v odvetě to možná bude jiný souboj."

Flammes Carolo Basket Charleville - KP Brno 120:46 (27:13, 58:25, 86:28)

Body: Milič 21, Fraser a König 19 - Světlíková 15, Fadrhonsová 9, A. Kopecká 7, Dudáčková 6, Zítková 4, Vlčková a Malíková 2, Hynková 1, fauly: 11:13, TH: 14/12:8/6, trojky: 12:4, rozhodčí Last, Perry, Gilis, 2000 diváků. Další utkání: Ragusa Dubrovník - Angers 55:92, pořadí: 1. FCBA 6, 2. Angers 5, 3. KP 4, 4. Ragusa 3.

Více také v přímé reportáži z Francie od Jiřího Černého i s obsáhlým rozhovorem s trenérkou Marcelou Kramer - ZDE: https://www.idnes.cz/sport/basket/marcela-kramer-trenerka-kp-brno.A221111_691947_volejbal_rou,