CZ
Články

Grengewald v tříbodové sprše

Photo author: Bohuslav Stloukal

Ve čtvrtém kole eurocupové skupiny H se nadělovalo, nejprve Tango Bourges vyhrálo v turecké Antalyi 99:67, večer před kamerami ČT Sport smetly basketbalistky KP TANY lucemburský Grengewald 95:59 - když trefily 18 trojek! První duel v říjnu v Oberanvenu skončil vítězstvím Brňanek 76:59. Ty mají v tabulce shodnou bilanci 2/2 s Antalyí a je zřejmé, že se poperou v posledním kole 30.11. (od 17 hod.) ve Starez aréně s tureckým týmem o postupové druhé místo.

Domácí hráčky nasadily v úvodu pekelné tempo, které bylo pro soupeře zcela nestravitelné. Kolektiv z malého velkovévodství inkasoval ve druhé čtvtině málo vídáných 38 bodů! Celkem za první poločas trefily domácí basketbalistky 13 trojek při 59% úspěšnosti!

Po střeleckých hodech přišel po změně stran půst, výletní tempo vyhovovalo Grengewaldu, Moravanky se protrápily ve třetí čtvrtině k 8 bodům. Zlepšení v závěru znamenalo nejvyšší rozdíl (86:47) i odměnu pro neustále povzbuzující diváky, mezi nimiž byl i hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich (provedl také slavnostní výhoz) a rádní města Brna pro sport Tomáš Aberl.

Zřejmá byla převaha KP TANY pod košem (doskoky 53:39), domácí basketbalistky i méně chybovaly (ztráty 9:17). V EuroCupu je nyní přestávka vyhrazená pro reprezentace, v 5. kole se Brňanky představí 22.11. v hale Prado ve francouzském Bourges.

Hlasy po utkání

Francesco Manti, trenér Grengewaldu: „Byl to pro nás od začátku těžký zápas. Nenašli jsme bohužel způsob, jak na Brno vyzrát. Je pro nás velmi důležité získat zkušenosti z EuroCupu. Větší ambice v soutěži zatím nemáme.“

Lisy Hetting, kapitánka Grengewaldu: „Narazily jsme na silného soupeře, který má týmového ducha. Brno nemá jednu velkou hvězdu, ale nebezpečné jsou úplně všechny hráčky. Užívaly jsme si na ploše i atmosféru zaplněné haly, takové návštěvy u nás doma nemáme.“

Marcela Krämer, trenérka KP TANY: „Věděly jsme, že k zachování šance na postup musíme zvítězit a následně ještě porazit turecký tým. Holky měly chuť. Je vidět, že co děláme, děláme správně. Vidíme sílu týmu, který je složený z mladých českých hráček, dává nám to sebevědomí.“

Lucie Svatoňová, hráčka zápasu, křídlo KP TANY: „Jsme rády za vítězství. V závěru se nabízelo hrát na stovku, ale náš cíl to nebyl, spíš jsme chtěly utkání dohrát v klidu a žádné body nedostat. Za odměnu si vyrazíme na dobrou večeři.“

KP TANY Brno - BBC Grengewald 95:59 (26:12, 64:31, 72:43)

Body: Svatoňová 19 (5 trojek), Malíková 16 (10 doskoků), Hynková 14, Šotolová 13, E. Kopecká, A. Kopecká a Galíčková 9, Dudáčková 4, Trávníčková 2 - Cahill 25, van Kleunen 18, L. Hetting 6, fauly: 19:12, TH: 8/5:20/17, trojky: 18:6!, rozhodčí Mohorič, Petkovič a Krajnc, 980 vynikajících diváků (včetně početné mládežnické základny jihomoravské oblasti).

Pořadí ve skupině H: 1. Bourges 8, 2. KP TANY Brno 6, 3. Antalya 6, 4. Grengewald 4.

Přímý přenos televizní stanice ČT SPORT i s velice zajímavým přestávkovým programem - ZDE: Přímý přenos ČT SPORT

Přímý přenos internetové stanice TV Com - ZDE: Přímý přenos tv.com

Přímý přenos youtubového streamu FIBA - ZDE: Přímý přenos FIBA

Více také v článku brněnského Deníku - ZDE: Článek Brněnský deník

Souhrnný článek iDnes o všech českých účastnících EuroCupu - ZDE: Článek iDnes

Článek z webu České televize se zpravodajským sestřihem a pozápasovými rozhovory - ZDE: Článek ČT

Obsáhlé fotoalbum z celého průběhu utkání i ze všech doprovodných akcí od Bohuslava Stloukala a Richarda Panáčka - ZDE: Fotoalbum