About us
Products
Sponsorship
Contact
CZ
Články

Detektivka pro KP...!

Detektivka pro KP...!
Photo author: Fotografie Stloukal.net

Může být ještě něco atraktivnějšího v ženském basketbalu než brněnské derby? Těžko! Kdo v neděli odpoledne nebyl ve Starez aréně Vodova nebo nesledoval bitvu mezi KP s Žabinami na ČT sport či internetu. tak přišel o parádní sportovní detektivku.

Duel třetího týmu Chance ŽBL s druhým skončil v 6. kole souteže nečekaným, ale zaslouženým vítězstvím KP 65:64, takže bookmakeři ze sázkových kanceláří se zase spletli! Derby bylo pro obě družstva testem na ve středu a čtvrtek startující EuroCup, s lepší náladou půjdou na Ragusu Dubrovník domácí děvčata!

Začátek střetnutí připomínal finále olympijské stovky žen, sprintovalo se nahoru dolů, ve zběsilém tempu se povedl trhák Žabinám (10:17), ale celek KP se nenechal vykolejit. Skvělá Fadrhonsová trojkou poslala KP do vedení 19:17 a už první poločas naznačoval parádní zápletku, šestkát se městští rivalové vystřídali ve vedení!

Po změně stran se zápas měnil na šachovou partii, nejprve měly lepší postavení domácí basketbalistky (43:34), zkušená Hanušová však zvedla prapor Žabin (50:56, 55:61). Hostující kolektiv už připravoval oslavné tanečky, jenže dobojováno nebylo.

90 s před sirénou trefila trojku Šotolová (60:61) a pak v bouřícím kotli Starez arény přišly velké chvíle Malíkové, která zaznamemala pět poslední bodů KP. Ten vítězný padl 6 s před klaksonem po doskočené střele s faulem ze šestky... Poslední útok Žabin už výsledek nezměnil a tak mohlo začít královopolské jásání! V lize zůstává celek KP bez porážky a posunul se na druhou příčku.

Přitom tým KP byl ve vedení jen 14 minut, o deset méne než protivník, o bojovnosti domácích svědčí poměr bodů z druhých šancí 21:10, bilance doskoků 50:44 i to, že dokázaly uspět přes 21 ztrát!

Hlasy trenérů

Viktor Pruša, Žabiny: "Jeden tým chtěl vyhrát víc. My nebyli schopni doskočit míč, dostali jsme spoustu bodů po druhých šancích. To bylo i v minulém utkání, mysleli jsme, že nám to bude procházet. Proti kvalitnějšímu soupeři to neprošlo. Musíme se vrátit k tomu, co rozhoduje, a to je bojovnost a vůle. Poslední situace byla právě o našem špatném obraném doskoku."

Marcela Krämer, KP: "Nastupovaly jsme do zápasu s tím, že soupeř musí, my můžeme. Holky byly nažhavené, možná proto se někdy netrefovaly a na koše se nadřely, ale makalo se, což přineslo ovoce. Trochu se v závěru splašily, chtěly ztrátu rychle překlopit, ale říkala jsem klid, připravte si pozice. A vyšlo to, jsem hrozně ráda."

KP Brno - Žabiny Brno 65:64 (14:17, 35:33, 49:47)

Body: Fardhonsová a Šotolová 17, Malíková 15 (10 doskoků), Galíčková 6, A. Kopecká a Pelander 4, E. Kopecká 2 - Hanušová 19, Kněževič 10, Záplatová 8, fauly: 20:17, TH: 16/12:21/16, trojky: 5:6, rozhodčí Ulrych, Melichárek a Perlík, 1200 diváků. Collalloc nejlepší htráčkou utkání byla vyhlášena Karolína Fadrhonsová.

Přímý televizní přenos stanic ČT Sport Plus a TV Com i se zajímavým přestávkovým studiem (na téma mediální nevyváženosti ženských sportů) a s pozápasovými rozhovory - můžete zhlédnout ZDE: https://www.tvcom.cz/Zapasy/Sport-Basketbal/Soutez-Basketbal-ZBL/Pohlavi-Zeny/

Fotogalerie z celého průběhu utkání - je ZDE: https://eu.zonerama.com/Stloukalova/Album/9054949

Článek České televize i se zpravodajským šotem zařazeným do Sportovních zpráv je - ZDE: [https://sport.ceskatelevize.cz/clanek/basketbal/kp-v-poslednich-vterinach-otocilo-derby-s-zabinami-usk-je-pripravene-na-euroligu/6352bb6dafe18939c97b7c67, článek z webu ženského basketbalu](https://sport.ceskatelevize.cz/clanek/basketbal/kp-v-poslednich-vterinach-otocilo-derby-s-zabinami-usk-je-pripravene-na-euroligu/6352bb6dafe18939c97b7c67, článek z webu ženského basketbalu) - ZDE: [https://zbl.basketball/paradni-brnenske-drama/14282 a z brněnského Deníku](https://zbl.basketball/paradni-brnenske-drama/14282 a z brněnského Deníku) - ZDE: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/kp-brno-zabiny-brno-derby.html