Contact
CZ
Články

Derby pro Žabiny

Šlágrem 15. kola Chance ŽBL bylo brněnské derby. O osudu zápasu se rozhodlo v poslední čtvrtině, která skončila 21:10 pro Žabiny a domácí basketbalistky tak zvítězily 91:72. Oplatily městskému rivalovi porážku z prvního říjnového duelu.

Navíc si Žabiny právě před svým soupeřem upevnily druhé místo v tabulce. Pro hosty je porážka krutá, ještě pět minut před sirénou svítil na tabuli hratelný stav 75:67. Vítězný tým táhla dvojice Američanek Cunane, Holmes, dohromady trefily 38 bodů.

Derby se hrálo ve zběsilém tempu a bouřlivé atmosféře, hostující tým doplatil na výpadky od stavu 13:13. Žabiny přes brejky odskočily na 32:20 a z tohoto náskoku v dalším průběhu zápasu "žily". Družstvo KP se občas přiblížilo (39:36), po přestávce byla nadějná osmibodová šňůra na 62:54. Jenže to na zvrat nestačilo.

Královo Pole doplatilo na 24 ztrát, které protivník potrestal 27 body... Žabiny těžily ze střelby z vymezného území (52:36), naopak doskoky vyzněly lépe pro hosty (41:43). Kuriozní technickou chybu přidělili sudí trenérce Marcele Krämer, která se právě bavila se sedícím asistenem Jakubem Nevrlým, v zápise je uvedeno že prohodila nevhodný komentář směrem k rozhodčím...

Hlasy trenérů

Marcela Krämer, KP: "Z naší strany fantasticky odbojovaný zápas, přitom chyběla v poslední době nejlepší střelkyně Galíčková, po zranění se vrátila Anežka Kopecká. Že se utkání v koncovce zlomilo, to tak ve sportu chodí. Kdo derby sledoval, ať si o něm udělá obrázek sám..."

Jakub Gazda, asistent trenéra Žabin: "Máme radost, že jsme KP vrátili jednobodovou porážku ze začátku sezony. Soupeř má velmi dobrý tým a hraje nepříjemný basketbal. I přes sobotní vyšší výhru budou další vzájemná střetnutí zajímavá. Pokud k nim tedy dojde."

Žabiny Brno - KP Brno 91:72 (24:19, 43:36, 70:62)

Body: Cunane 23, Holmes 15, Záplatová 11 - Malíková 17, Šotolová a Dudáčková 12, E. Kopecká 11, A. Kopecká 8, Pelander a Hynková 4, Fadrhonsová a Zítková 2, fauly: 21:24, TH: 29/22:20/13, trojky: 5:3, rozhodčí Linhart, Vávrová a Musil, 300 diváků.