About us
Products
Sponsorship
Contact
CZ
Články

Další pohárová medaile!

Další pohárová medaile!

Po roce zopakovaly basketbalistky KP Brno druhé místo v RENOMIA Final 4 ČP. V neděli v domácím prostředí haly Vodova nebyly v městském derby daleko od vítězství, se Žabinami prohrály po vyrovnaném souboji 70:74. Celek z haly Rosnička se po roční odmlce vrací na trůn šampionek ČP žen. Nejužitečnější hráčkou Final 4 byla zvolena Vondráčková ze Žabin.

V úvodu nastartovala Žabiny dvěma trojkami právě Vondráčková, desetibodovou ztrátu začala likvidovat Rebecca Akl divokou střelou v poslední sekundě první čtvrtiny - od středového kruhu. Vzepětí KP přineslo vyrovnání na 22:22. Jenže Žabiny hlavně díky velmi dobře střílející Holmes znovu utekly (24:33), náskok ale neudržely a do šaten šly oba celky s vyrovnaným skóre.

Třetí čtvrtina začala bodovou houpačkou, celkem 11x se měnilo vedení, domácí tým naposledy vedl 47:45. Úžasný zápas v parádní atmosféře byl i plný emocí. Sudí měli najednou přísnější metr na KP, lavička domácích se dočkala technických chyb za nevhodné gesto a nevhodný komentář...

Královo Pole to ani při třetí větší ztrátě (50:64) nezabalilo, vyždímalo ze sebe poslední zbytky sil a ještě jednou derby zdramatizovalo. Dál než na rozdíl tří bodů v poslední minutě (70:73) to ale nešlo, i přes malé zmatky si Žabiny titul pohlídaly. KP Brno slaví sedmou medaili v řadě, Žabiny střídají zpět na trůnu poslední šampionky USK Praha.

Hlasy trenérů

Jakub Nevrlý (asistent trenéra KP Brno): „Chybělo nám pět bodů, abychom utkání otočili. Vyhrál prostě tým, který dal víc bodů než my. Bylo to krásné finále. Pod košem nás zlobila Grigalauskyté, ale nemyslím si, že by to bylo to rozhodující. Na začátku jsme nechali volné pozice Vondráčkové, která je trefila, i když jsme na ně upozorňovali. I Holmes zahrála výborný zápas, tlačila to do koše a nepodařilo se nám ji zastavit.“

Viktor Pruša (Žabiny): „Říkal jsem holkám, že jsme schopni hrát skvělý basketbal, kdy opravdu dominujeme, ale potom přijdou výpadky z koncentrace, kdy se spíš porážíme sami, než že by nás někdo přehrával. Bylo to stejné včera i dnes. Hráčky skvěle bojovaly po tom mentálně i fyzicky vyčerpávajícím zápase v semifinále s Hradcem, šly úplně na dno a ukázaly, jak jsou silné. Taková vítězství jsou pak nakonec cennější, než kdyby to bylo 40 minut jednoznačné."

Finále: KP Brno - Žabiny 70:74 (15:22, 39:39, 50:60)

Body: Kucowski 20 (4 trojky), Akl 14, Kopecká a Malíková 11, Stejskalová 8, Dudáčková 6 - Holmes 21 (cena For Life & Madaga) Vondráčková 16, Stoupalová 11, fauly: 22:18, TH: 15/9:22/14, trojky: 7:4, rozhodčí Vávrová, Kapaňa a Komprs, 850 diváků.

Utkání o třetí místo: Slovanka - Hradec Králové 56:71 (14:23, 31:38, 45:57). Cenu For Life & Madaga pro nejvíce bodující hráčku zápasu obdržela Velichová (19 bodů) z Hradce.