About us
Products
Sponsorship
Contact
CZ
Články

Brňanky prohnaly giganta

Brňanky prohnaly giganta
Photo author: Bohuslav Stloukal

Po zkušenostech z minulých dvou sezon EuroCupu a soubojů se silnými celky z Francie nebyly basketbalistky KP TANY zrovna nadšené, že mají ve skupině H slavné Tango Bourges. Brňanky však ve 2. kole nechaly respekt z giganta a držitelek poháru z roku 2022 v šatně a po statečněm výkonu sahaly i po senzaci. Tango zachránila v koncovce výšková převaha a odváží si z Králová Pole vítězství 70:59.

Domácí tým nastartovala trojkou Galíčková (3:4), za chvíli svítilo na tabuli skóre 14:6 a francouzský favorit musel změnit taktiku. Vytáhl obranu na hráčky s míčem a trestal chyby, zdálo se, že se duel dostává do předpokládaných kolejí (23:37).

Brňanky pochopily, že pouhé odstřelování protivníkova koše z dálky ovoce nepřinese. "Zběsilá střelba nám moc nesedí," upozorňovala při timeoutu trenérka KP TANY Marcela Krämer. A když začala hrát jedna na jednu a s odvahou chodit do mlýnice pod koš, tak se dočkala domácí děvčata odměny (32:38).

A ve třetí čtvrtině (20:14!) byl vývoj ještě zajímavější, diváci na ČT sport ani ve Starez aréně Vodova se nenudili, Moravanky bojovaly aktivně, kromě malých herních úseků dokonce hrály pestřeji než legendární protivník. Po trojce Anežky Kopecké (44:45 ) se dokonce rýsoval i zvrat, basketbalistky Bourges vrhaly z lavičky vyděšené pohledy a vůbec nepřipomínaly tým, který před týdnem nastřílel 124 bodů Antalyi…

V závěru za stavu 58:62 přišla rozhodující osmibodová šňůra Bourges, pod košem se nedala zastavit zejména vysoká Alexander. I ze statistik plyne, že Tango těžilo z lepšího doskakování (39:52) a bodovalo tak z vymezeného území (18:42), bojovné domácí hráčky měly méně ztrát (16:22).

Hlasy po utkání

Marcela Krämer, trenérka KP TANY: "V poločase jsem snad chtěla, aby se pískal konec. Obdivuji, jaké měly holky nasazení a jak byly schopné se do zápasu vrátit."

Eva Kopecká, kapitánka KP TANY: "Jsem hrdá na to, jak jsme dokázaly dostat adeptky na celkové prvenství v Eurocupu pod tlak. Je to pro nás morální vítězství, v neděli hrajeme s Ostravou, potom letíme do Antalye, takže nebudou žádné velké oslavy."

Olivier Lafargue, trenér Bourges: "Brno hrálo s velkou intenzitou a tvrdě. Chci mu pogratulovat k výkonu. Pŕitom je to mladý tým a ještě se učí."

Kayla Alexander, pivotka Bourges: "Čekalo se, že to bude bitva, což se potvrdilo. V koncovce jsme nebyly nervózní, už víme, jak takové závěry zvládat."

KP TANY Brno - Tango Bourges 59:70 (16:22, 32:40, 52:54)

Body: Galíčková 15, E. Kopecká a Malíková 11, Hynková 10, Šotolová a A. Kopecká 4, Dudáčková 3, Svatoňová 2 - Alexander 18, Spanou 15, Pouye 10, fauly: 17:19, TH: 21/14:18/12, trojky: 7:4, rozhodčí Mitrovski, Eger, Njilo, 850 fantastických diváků. Další výsledek: Antalya - Grengewald 74:73, pořadí po 2. kolech: 1. Bourges 4, 2. KP TANY 3, 3. Antalya 3, 4, Grengewald 2.

Článek České televize i s odkazem na velice vydařený a napínavý přímý přenos komentovaný Ondrou Tomkem a Josefem Jelínkem s bohatým poločasovým programem (vystoupení královopolské mládeže, eurocupová reportáž z Lucemburska, rozhovor s předsedou Chance ŽBL Jakubem Večerkou) a také s dalšími odkazy na pozápasové rozhovory a na reportáž ze Sportovních zpráv - ZDE: Rozhovory

Více též v článku brněnského Deníku - ZDE: Brněnský deník

na webovém portálu iDnes - ZDE: iDnes

a na stránkách českého basketbalu - ZDE: cz.basketball

Přímý přenos internetové stanice TV Com a youtubového streamu FIBA i s celým poločasovým vystoupením královopokské mládeže - ZDE: Přímý přenos

Celozápasové fotoalbum Bohuslava Stloukala - ZDE: Fotoalbum