About us
Products
Sponsorship
Contact
CZ
Články

Zajímavý ostravský mix

Zajímavý ostravský mix

V pátek odstartoval nový ročník RENOMIA ŽBL, vzhledem k hráčským pohybům v jednotlivých družstvech si málokdo troufá předpovídat průběh soutěže, samozřejmě postavení suveréna z USK Praha je v tuzemsku neotřesitelné.

Královopolská devčata hrají v úvodním kole v neděli od 18:30 hod. s SBŠ Ostrava, podle všeho nastoupí v nové hale Vodova proti mixu česko-slovensko-balkánských basketbalistek. "Nevím, jaká mám mít očekávání," krčí rameny trenérka Severomoravanek Iveta Rašková. "Na poslední chvíli jsme musely dělat změny v kádru, v takovém složení jsme v přípravě nehrály."

Brňanky budou v moravské bitvě favoritem, na jaře si zaknihovaly čtvrté místo, protivník skončil v RŽBL šestý. "V Brně nemáme co ztratit, můžeme předvádět dobrý basket bez zábran a třeba se to promítne do výsledku," dodala Iveta Rašková. Ta bude pod Špilberkem už od rána, kdy povede kadetky Havířova v lize proti KP B a volný čas do začátku utkání žen věnuje prý "shopování"...

To brněnský kouč Dušan Medvecký se podobným nakupovacím aktivitám vyhýbá. I on nebude přes víkend zahálet, na lavičce ho čekají zápasy KP Brno junior v 1.lize žen (sobota s USK B od 17, v neděli Pečky od 10 hod., vždy ve staré hale Vodova).

Na nedělní podvečerní duel v RŽBL má názor jako jeho ostravská kolegyně a netuší jaká překvapení může ligová premiéra nachystat. Marodka domácího týmu je prázdná, v týdnu se podařilo vyřídit i formality příchodu poslední posily Míši Stejskalové z Lucemburska.