About us
Products
Sponsorship
Contact
CZ
Články

Velký zájem o EuroCup!

Velký zájem o EuroCup!

EuroCup basketbalistek je stále populárnější, ročníku 2021/22 se i s poraženými z kvalifikace Euroligy zúčastní 61 družstev! Základní část bude na podzim hrát 48 týmů rozdělených do 12 skupin po 4.

Celek KP Brno navazuje na účast v minulých letech a vrací se do západní Konference 2, a to přímo, stejně jako dalších 16 týmů (druhý český zástupce Žabiny, po třech španělských, francouzských a belgických družstvech, bývalí soupeři KP Keltern a Fribourg, slovenský Ružomberok a italská Bologna plus dva vyřazení z kvalifikačního turnaje o Euroligu).

Na 24 bude počet doplněn úspěšnějšími z kvalifikace, v sedmi dvojicích se vedle Piešťanských Čajek objeví i basketbalově exotické kluby z Islandu (Haukar) a Portugalska (Uniao Sportiva). V Konferenci 1 mají jistotu skupinové fáze Královopolankám známé kluby Ramla, Gorzów a Miškolc, do kvalifikace musí turecký Elazig.

Losování skupin a dvojic pro kvalifikaci se uskuteční 19. 8. v německém Freisingu. Do prvního kola play off postoupí ze skupiny první dva a 4 celky ze třetích míst v každé Konferenci, tedy dohromady 32 týmů.