CZ
Články

Tříbodová show Katky Zohnové

Photo author: David Titz

V zasněženém Brně basketbalistky KP v neděli překvapení nedopustily, nad na podzim solidně hrající Slavií zvítězily v 9. kole RENOMIA ŽBL 74:57 a posunuly se na čtvrté místo tabulky. Šesti trojkami se blýskla Katka Zohnová, celý brněnský tým výborně pracoval v defenzívě a doufejme, že se po několika porážkách se silnými protivníky odrazil k opačné sérii!

V úvodu to však na jednoduchou záležitost nevypadalo, Pražanky z počátečního oťukávání vyšly mnohem lépe (4:11). Za záchranou brzdu zatáhl domácí trenér Medvecký a po jeho domluvě v timeoutu nabralo utkání jiný směr. Hostující hráčky už neměly tolik prostoru, nestačily čelit rychlým protiútokům KP (24:13).

Brňanky měly v první půli potíže jen se střelbou z dálky (trojky 16/2), což se však po změně stran změnilo. Právě tříbodové trefy Katky Zohnové se podepsaly pod výrazným vedením 58:33. V poslední desetiminutovce se Slavia pokusila zmírnit porážku, zvýšila agresivitu (58:45), ale hráčky KP si koncovku střetnutí pohlídaly. Je kuriozní, že úspěšnost trojek měla domácí děvčata podobnou jako u střelby šestek (31%x33,3%)...

Hlasy trenérů

David Zdeněk, Slavia: "Po dobrém začátku jsme vypadli z konceptu, který jsme chtěli předvádět, předržovali jsme míč, chyběl obraný doskok a nabídli jsme soupeři spoustu jednoduchých šancí. V podstatě jsme se hledali a nehráli basket, který nás zdobil v minulých zápasech. Do hry jsme se zase dostali až v závěru a utkání tak neskončilo propadákem."

Jakub Nevrlý, asistent trenéra KP: "Utkání rozhodla naše obrana. Náš začátek byl nervózní, minulo se hodně otevřených střel. Důležité bylo, že se ve druhém poločase z dálky chytila Kača Zohnová a zvýšili jsme svůj náskok."

KP Brno - Slavia Praha 74:57 (18:13, 29:20, 58:35)

Body: Zohnová 22 (6 trojek), Kucowski 16 (10 doskoků), Akl 12 (10 doskoků), Stejskalová 10, Malíková 5, Kopecká 3, Hadačová, Dudáčková a Hynková 2 - Mircová 11, Aulichová a Bakajsová 8, fauly: 19:16, TH: 15/5:22/14, trojky: 9:3, rozhodčí Scholze, Hartig a Barták, 400 diváků.