About us
Products
Sponsorship
Contact
CZ
Články

Pochvala za bojovnost

Pochvala za bojovnost

V dlouho napínavém brněnském derby pod ženskými koši se vyjasnilo až v závěrečných minutách. Basketbalistky Žabin se po trojce Galíčkové odpoutaly na deset bodů (53:43) a v souboji s KP odmítly drama v koncovce. Udržely tak i po neúplném 8. kole RENOMIA ŽBL svoji neporazitelnost (7/0), Královo Pole má bilanci 4/2.

První poločas se hrál v raketovém "eurocupovém" tempu, hostující děvčata doplatila na hluchá místa v úvodu první (6:0) a v závěru druhé desetimiutovky (23:26 - 33:27)! Bitva v prvním poločase musela diváky v hale Rosnička i při sledování webového vysílání ČT bavit, městští rivalové se v bouřlivém prostředí vystřídali 7x ve vedení, to si užívali každý skodně po 8 minutách.

Po přestávce se už hrálo rozvážněji, basketbalistky KP (stále bez zkušené Katky Zohnové) začaly staticky (42:31) a brzdily je zbytečné hrubky. "Těmi ztrátami mě asi dostanete do nemocnice," povzdechl si při timeoutu trenér KP Dušan Medvecký. A když neutuchající bojovnost děvčat KP mohla přinést zvrat (53:47), tak sudí rozhodli následné sporné situace ve prospěch domácích...

Děkujeme všem královopolským příznivcům za úžasnou atmosféru a těšíme se na jejich přízeň i v následujících atraktivních střetnutích na domácí palubovce - čtvrtek 25.11. EuroCup 18:00 ESB Villeneuve (FRA), neděle 28.11. RŽBL 16:30 BLK Slavia Praha a středa 1.12. EuroCup 17:00 Haukar Hafnarfjordur (ISL).

Hlasy trenérů

Viktor Pruša, Žabiny: "Skóre neodpovídá průběhu, my se několikrát odpoutali, potom však přišla zaváhání v obraně a soupeř s eurocupovými zkušenostmi se dostal zpět do hry. Uklidnění přinesly naše střely z dálky. Nerad někoho vyzdvihuji, ale v kritických momentech nás podržela Petra Záplatová."

Dušan Medvecký, KP Brno: "Kvalitní utkání bylo dlouho vyrovnané, nás zabilo 24 ztrát a nedali jsme ani otevřené trojky. Galíčková a Záplatová je naopak trefily. Když se Žabiny utrhly přes deset bodů, tak chytily svůj rytmus, X faktorem derby byla výborná Záplatová. Naše holky bojovaly, musím je pochválit."