Contact
CZ
Články

Po šňůře je vyrovnáno!

Po skvělém prvním poločase zvítězily basketbalistky KP v nymburském SC nad Slavií a vyrovnaly stav čtvrfinále RENOMIA ŽBL na 1:1. Od úvodního rozskoku bylo jasné, že půjde o bodově dietní bitvu a o výsledku rozhodnou obrany. Brňanky povolily soupeřkám za prvních 20 minut jen 17 bodů a položily tak základ k úspěchu.

V úporném utkání hostující tým odskočil na 0:9, Slavia skórovala až po šesti minutách, ale drápkem se zachytila a po trojce Mircové na 17:28 to vypadalo, že se chystá zápletka. Jenže hráčky KP přehodily na vyšší rychlost, protivník nestačil reagovat a čtrnáctibodová dusící šňůra rozhodla zápas už do přestávky.

Po změně stran se Pražanky pokusily o zvrat, ale z náskoku KP příliš neukrojily, přiblížily se maximálně na 16 bodů. Moravankám vyhovovalo, že nepadalo příliš košů a tak i bez vyfaulovaných pivotek Kucowski a Hadačové dovedly zápas k zaslouženému vítězství. Třetí pokračování série je na programu v úterý v hale Vodova (17:30).

"Klíčem k úspěchu bylo pouhých 17 bodů v našem koši v prvním poločase. Klobouk dolů před naší obranou, druhý poločas se už víceméně dohrával. Důležité bylo, že se nikdo další nezranil. V úterý v Brně očekáváme opět těžké střetnutí," prohlásil trenér KP Dušan Medvecký.

Jeho komentář podpořila hostující kapitánka Eva Kopecká: "Jely jsme vyhrát, víc jsme chtěly, byly jsme absolutně koncentrované na náš výkon. Zápasy v play off rozhoduje defenzíva, ta se nám dařila. Soupeři se už nemají čím v útoku překvapit..."

Slavia Praha - KP Brno 54:66 (7:17, 17:42, 40:60)

Body: Fikiel 12, Bakajsová 11, Mircová 8 - Dudáčková 24, Kucowski (11 doskoků) a Kopecká 14, Malíková 7, Akl a Stejskalová 3, Fadrhonsová 1, fauly: 17:19, TH: 19/13:12/9, trojky: 3:7, rozhodčí Hartig, Hecl, Svoboda, 100 diváků (o bouřlivou atmosféru se starala skupina fanoušků z Brna). Stav série: 1:1.