About us
Products
Sponsorship
Contact
CZ
Články

Páteční premiéra s Levharticemi

Páteční premiéra s Levharticemi

Jednatřicátý ročník české ligy pod ženskými koši odstartuje prvním kolem už tento pátek, kdy se střetne KP Brno s Chomutovem a Trutnov s pražským USK. Novým titulárním partnerem soutěže, která má podobný systém jako vloni, je společnost Chance ze skupiny Tipsport, podle které se liga minimálně po příští tři roky bude jmenovat Chance ŽBL.

Součástí spolupráce s Chance je i nově vzniklá cena, která navazuje na Cenu Renomia udílenou v posledních letech nejlépe doskakující hráčce základní části. Cenu Chance získá hráčka věkem do 23 let, která bude mít nejlepší poměr asistencí oproti ztraceným míčům.

Vzhledem k nízkému věkovému průměru (cca 22,5 let) mohou na trofej pomýšlet i basketbalistky KP Brno. Nová trenérka Marcela Krämer umí s mladým kolektivem pracovat. "V Karlových Varech jsem měla ještě mladší tým. U mě rozhoduje výkonnost, nikoliv věk."

Končí přípravné období, v pátek v 17:30 čeká družstvo z nově pojmenované a vylepšené STAREZ ARÉNY VODOVA ostrý start do 59 ligové sezóny. Jaká bude z pohledu brněnské kormidelnice? "Jsem defenzivní typ trenéra, v útoku chci dávat jednoduché koše, není třeba hrát jen pět na pět. Vážím si i hráček co dělají takzvanou černou práci, takových moc není."

Během září sehrály Brňanky šest přípravných zápasů, a to i s polskými obry (Polkowice, Gdyně) a slovenským Ružomberokem. "V podstatě jsme nebyli nikdy kompletní, ale ve hře byly pozitivní věci, vzájemně jsme se s holkama poznaly, vypadá to, že si sedíme a věříme tomu, co děláme. Ale zůstáváme nohama na zemi."

V minulé sezóně byla lídrem KP Rebeka Akl, která tak zaujala manažery ve španělském Leganes. "Rozehrávač by měl být osobností týmu," potvrzuje Marcela Krämer a myslí na posilu z Hradce Králové Karolínu Šotolovou, která v úterý obdržela spolu s Petrou Malíkovou pozvánku do reprezentace ČR pro podzimní kvalifikační okno!

"Jsem spíše týmová hráčka, ale bude to i o komunikaci s trenérkou," s úsměvem vysvětluje svůj pohled na roli v kolektivu Šotolová, velice oceňovaná reprezentantka 3x3. "Myslím, že účast na turnajích světové série mi pomohla, byť to kolidovalo s přípravou klubu. Třeba se musím umět vyrovnat s výškovým rozdílem na hřišti a orientovat se ve zmenšeném prostoru."

V létě se Šotolová rozhodovala kam zamíří z východních Čech. "Chtěla jsem do ciziny, byly nějaké nabídky, ale přiklonila jsem se k eurocupovému KP." V pátek změří nová dirigentka KP síly s ambiciózními Levharticemi.

Soupeř není na ligové mapě dlouho, ale už se pevně zařadil mezi lepší polovinu účastníků, trenér Rešetár má k dispozici mix zkušeností (Bartoňová, Satoranská, už i Krejzová) a mládí (Kadlecová, ze Slovanky Brejchová, Fučíková), okořeněný o americkou posilu Pollard.

Pro fanoušky končí dlouhý basketbalový půst, z královopolského pohledu se mohou znovu těšit i na EuroCup (pro KP odstartuje ve čtvrtek 27.10. v 18:00 domácím utkáním s chorvatským týmem ŽKK Ragusa Dubrovník), premiérově na Federální pohár a také na Český pohár, ve kterém Královopolanky obhajují letošní domácí i loňskou finálovou účast. Ale už páteční premiéra Chance ŽBL ve Velké hale STAREZ ARÉNY slibuje velice zajímavou podívanou!

Připraven je také tradičně bohatý doprovodný program, ve kterém nebude chybět ani velice oblíbená přestávková tombola a soutěž pro děti v hodu na koš o originální hračku SmartLife. Vyhodnocená nejlepší domácí hráčka obdrží cenu od nového partnera Collalloc. Při úvodním utkání celého letošního ročníku Chance ŽBL se budou navíc prodávat celosezonní permanentky za zvýhodněnou cenu a otevře se i klubový fanšop.

Omlazený KÉNIK v nové sezoně - DO-TO-HO...!!!