About us
Products
Sponsorship
Contact
CZ
Články

Na Islandu o první výhru...!

Na Islandu o první výhru...!

Ve 3.kole eurocupové skupiny L se střetnou dosud neporažení - ve středu 27.10. ve francouzském derby Tarbes s Villeneuve a naopak o první úspěch budou bojovat ve čtvrtek v hale Ithrottamidstod Asvellir místní Haukar a KP Brno (21:30 Středoevropského času).

Haukar musel absolvovat eurocupovou kvalifikaci, vyřadil portugalský tým Ponta Delgada: doma zvítězil 81:76 a prohra na Azorech 79:81 znamenala postup. Ve skupině pak Islanďanky poznaly nejprve sílu Villeneuve (41:84), aby o týden později přijatelně prohrály v Tarbes 53:66.

Tým trenéra Bjarni Magnussona táhnou americká rozehrávačka Haiden Palmer a mohutná Helena Sverrisdottir, obě zaznamenaly téměř polovinu eurocupových bodů Haukaru. V islandské lize v neděli Haukar rozdrtil Grindavik 84:50 a je v neúplné a vyrovnané tabulce čtvrtý.

Brňanky měly z důvodu třítýdenního náročného cestování volný víkend, ligový duel s Hradcem Králové byl odložený na 15. prosince. Na ostrov v Severním Atlantiku se vydají v úterý ráno, autobusem se nejprve přesunou do polské Wroclawi, odkud je čeká dlouhý let do Keflavíku.

Ve středu večer a ve čtvrtek ráno si těsně pod Severním polárním kruhem zatrénují, důležitý souboj o postupovou naději uvidí skupinka královopolských fanoušků přímo v Hafnarfjorduru a další příznivci ve zpravodajských relacích České televize nebo živě na kanále Youtube.com/FIBA.

Kénik při jeho historické premiéře na Islandu - DO-TO-HO...!!!