About us
Products
Sponsorship
Contact
CZ
Články

Krutý závěr sezóny

Krutý závěr sezóny

Je dobojováno! Z prvního kola play off Chance ŽBL postupuje do semifinále tým Hradce Králové, Východočešky zdolaly KP 3:0 na zápasy. Třetí duel v brněnské Starez Aréně Vodova byl nejdramatičtější, rozhodovalo se v posledních sekundách. Vítězství Lvic 69:67 pečetila košem 2 s před sirénou rozehrávačka Zeithammerová a odmítla tak rýsujíicí se prodloužení.

Lépe se na důležitý souboj nabudily Brňanky (11:6), v úvodu živelně pobíhající hostující tým se včas uklidnil a tak nastala přetahovaná, šestkrát se měnilo vedení. Po přestávce se snažily Lvice kontrolovat vývoj střetnutí, hráčky KP zase urputně dotahovaly, manko 48:61 takřka zlikvidovaly jedenáctibodovou šňůrou - a to nebylo všechno!

Šest sekund před sirénou Petra Malíková těžkou trojkou vyrovnala na 67:67. Následoval time out hradeckých Sokolek, Zeithammerová se prosmýkla do brněnské šestky a utnula brněnské naděje na zvrat v zápase i v sérii... Oslabená domácí děvčata (z marodů nastoupila alespoň pivotka Trehub) bodovala z brejků (15:4), trestala hradecké ztráty (22:10), ale přes velkou snahu jim končí tak slibně rozehraná sezona...

Hlasy trenérů

Romana Ptáčková, Hradec Králové: "Nejvyrovnanější zápas, z naší strany tam bylo nejvíce křeče, bála jsem se, že už tam nebude energie, ale podvědomí, že vedeme 2:0. To se dostává hráčkám těžko z hlav. Což se potvrdilo, když se vedlo asi o deset bodů, bylo to statické v útoku, jen se driblovalo. Brno se individuálními akcemi a trojkama vrátilo do hry, bylo to drama. Od nás to nebyl v sobotu stoprocentní výkon, ale vítězství si vážíme. Celkově rozhodlo, že jsme hrály ve čtvrtfinále s o něco větší rotací, hlavně pod košem se střídalo pět našich basketbalistek."

Marcela Krämer, KP Brno: "Před play off se nám stalo, co nikdo nechtěl. V sezoně jsme se zdravotně držely, jenže před vyvrcholením sezony se zranily dvě hráčky základní rotace, potom k nim přibyla nová posila. V úzké rotaci se špatně udržuje tempo, hrály jsme zápasy se dvěma pivoty. V sezoně jsme předváděli hezký basket, všechno dlouho vycházelo, potom se zraní opory a umístění tomu nebude odpovídat. Letos se to stalo nám, příští rok se to může přihodit komukoliv jinému."

KP Brno - Hradec Králové 67:69 (16:15, 30:33, 46:55)

Body: Malíková 18, A. Kopecká a Galíčková 11, E. Kopecká 9, Trehub 8, Hynková 6, Fadrhonsová 4 - Effangová a Zeithammerová 21, Hanušová 10, fauly: 20:18, TH: 17/13:19/13, trojky: 6:8, rozhodčí Výborný, Barták a Karabínová, 600 diváků. Konečný stav série: 0:3. Collalloc "hráčkou" utkání byl vyhlášený celý tým KP Brno za obětavé čtvrtfinálové výkony ve velmi úzké rotaci a za vydařenou základní část zakončenou na třetím místě s bilancí 14/4...!

Velice povedený a poutavý přímý přenos odvysílaný internetovým kanálem TV Com i televizní stanicí ČT sport Plus - ZDE: Přenos

Fotogalerie z celého průběhu střetnutí - ZDE: Fotogalerie

Více také v článku brněnského Deníku - ZDE: Článek