Contact
CZ
Články

KP otočilo sérii!

Třetí pokračování čtvrtfinále RENOMIA ŽBL mezi KP a Slavií bylo úpornou bitvou, kterou v podstatě rozsekla až trojka domácí Rebeky Akl 192 s před sirénou. Na stav 57:48 už červenobílý celek nedokázal reagovat a tak Brňanky si připsaly důležitou výhru 65:48. Otočily stav série na 2:1 a ve čtvrtek v Nymburku (13:30) mají mečbol!

Domácí děvčata (chyběly zraněné Zohnová, Hynková a Stejskalová) byla ve vedení celé utkání, Pražanky však stále číhaly na svoji šanci a do přestávky je nezaskočil ani stav 31:21. Brňankám se nedařilo proměňovat jasné šoupáky a Slavia tak stále "žila".

Po změně stran se už na obou družstvech podepisovala únava, míči se do obrouček nechtělo, za pět minut hry se trefila jen Bakajsová. Slavia se přibližovala (37:34, 40:37), uklidňující trojku trefila Akl (45:37).

Důležitým momentem byly dva slepené fauly hostující Žílové, což znamenalo její pátou chybu. Tradiční opora Slavie Mircová snížila trojkou na 52:46, jenže tým KP vedený kapitánkou Kopeckou byl najednou pokropený živou vodu, zvládl v bouřlivé atmosféře koncovku na jedničku a složil reparát za porážku v duelu číslo 1. Domácí basketbalistky kralovaly na doskoku (54:35) a více bodovaly i z brejků (16:7).

Hlasy trenérů

Jakub Nevrlý, asistent trenéra KP: "Velký souboj obran, naše hráčky neproměnily strašně moc jednoduchých střel a nájezdů do koše, tím se Slavia držela na dohled. V závěru jsme výhru ubojovali a dokonce soupeře přeběhali."

David Zdeněk, Slavia: "Musím pochválit holky za energii, se kterou do zápasu šly. Bylo to urputné utkání play off, když jsme se dostali na kontakt, tak přišly okolnosti, které nám nedovolily uspět."

KP Brno - Slavia 65:48 (21.18, 32:27, 45:37)

Body: Akl (4 trojky) a Kopecká 16, Dudáčková 13, Malíková 11, Kucowski 8 (19 doskoků), Fadrhonsová 1 - Bakajsová 12, Křivánková 10, Mircová 9, fauly: 13:21, TH: 20/15:7/4, trojky: 8:6, rozhodčí Jedlička, Komprs a Karabínová, 300 diváků. Stav série: 2:1.