CZ
Články

Kousek od obratu

Photo author: Bohuslav Stloukal

Kulisa brněnského derby ve 4. kole Chance ŽBL byla bouřlivá, bojovalo se za dunění bubnů, za troubení žesťového kvarteta. A samozřejmě o mimořádný basketbalový zážitek se v hale Rosnička zasloužily hlavně aktérky bitvy. Na konci se po vítězství 82:75 radovaly Žabiny, ale ocenění za neutuchající bojovnost při 22 bodové ztrátě zaslouží i děvčata KP TANY.

Počáteční zběsilé tempo vyhovovalo více hostujícím hráčkám (5:9), po krátkém výpadku (14:10) si po trojkách Kateřiny Galíčkové a Petry Malíkové rychle vzaly vedení zpět (14:16, 18:20). Ve druhé desetiminutovce dominovaly Žabiny na doskoku a položily tím základ k až 22 bodovému náskoku (59:37).

Zdálo se být rozhodnuto, jenže tým KP TANY začal nenápadně manko snižovat. I přes přísné vyfaulování hostující dirigentky Karolíny Šotolové svítil na tabuli tři a půl minuty před koncem (po trojce Galíčkové) stav 72:71! Na druhé straně však odpověděla podobně Kněževič a stejná hráčka 116 s před sirénou po další trojce na 80:73 už další komplikace pro Źabiny nepřipustila.

Ze statistik vyčnívá pouhých 12 ztrát KP TANY (16:12), Žabiny využívaly brejky (15:5) a o něco lépe doskakovaly (43:38). Pro hostující trenéry je potěšitelné, že jejich družstvo vypadalo v hektickém závěru svěžeji - i přes náročné páteční cestování po čtvrtečním eurocupovém zápase v Lucembursku. Celek KP TANY prohrál pouze jednu - a to druhou čtvrtinu, v rotaci chyběly dvě pivotky Dudáčková a Wolf.

Hlasy trenérů

Jakub Gazda, asistent trenérky KP TANY: "Do utkání se šlo s tím, že Žabiny jsou favoritem, mohlo se stát, že se dostaneme do bodového deficitu. V poločase jsme proto nevěšeli hlavy, udělaly se změny v defenizívě. Hlavně tam přibylo více agresivity, comeback se povedl, škoda že neskončil vítězně... Kdyby byla v poločase ztráta deset bodů místo patnácti, tak to mohlo být ještě veselejší. Derby mělo vše, co mělo mít a takové zápasy budou vždy zajímavé."

Michal Martišek, asistent trenéra Žabin: "Velice těžké utkání pro nás po naší středeční eurocupové porážce v prodloužení. Nezačali jsme ideálně, byly tam problémy v obraně. Ve druhé čtvrtině jsme už Královo Pole udrželi na deseti bodech, po přestávce pak rozdíl narostl na 22 bodů. Potom jsme dovolili soupeři dát tři trojky a utkání zdramatizovat. Koncovka se nám na rozdíl od střetnutí v Hradci a s Cadi vydařila."

Žabiny Brno - KP TANY Brno 82:75 (20:20, 45:30, 65:54)

Body: Kněževič 24, Sklenářobvá 15, Cunane 9 - A. Kopecká (4 trojky) 20, Galíčková a Malíková 15, E. Kopecká 11, Šotolová 8, Vondráčková 5, Trávníčková 1, fauly: 16:23!, TH: 29/22:11/7!, trojky: 8:10, rozhodčí Hartig, Kubiš, Kejklíček, 350 diváků.

Přímý přenos České televize na stanici Sport Plus - ZDE: Přímý přenos

Více také v článku brněnského Deníku - ZDE: Brněnský deník, na stránkách ženského basketbalu - ZDE: Článek a na webu iDnes - ZDE: Web iDnes

Fotogalerie Bohuslava Stloukala - ZDE: Fotogalerie