About us
Products
Sponsorship
Contact
CZ
Články

I mládeži KP se daří

I mládeži KP se daří

Celkem 5 nominovaných hráček do širšího kádru ženské basketbalové reprezentace zaznamenali o reprezentační přestávce v Králově Poli (3 z nich zasáhly již do domácího utkání s Německem a dokonce 4 do následujícího souboje v Řecku), což zajisté svědčí o dobré práci s českými hráčkami v elitním týmu KP TANY Brno pod taktovkou Marcely Kramer a Jakuba Gazdy.

Další pozvánky do národních výběrů chodí na halu Vodova také v různých mládežnických kategoriích, protože i zde se Královopolankám velice daří a připisují si cenná vítězství podtržená kvalitními výkony.

Juniorsky U19 mají po osmi kolech extraligy úctyhodnou bilanci sedmi výher a pouze jedné porážky. Ve víkendových zápasech dokonce řádily na palubovkách silných soupeřů, když nejprve v sobotu sedmadvacetibodovým rozdílem pokořily v hale Rosnička BK Žabiny a následně dvacetibodovým rozdílem zvítězily i na palubovce SBŠ Ostrava. Svěřenkyně Marcely Kramer a Roba Siváka staršího tak vyčnívají společně s USK Praha a Hradcem Králové na úplném čele tabulky.

Generační obměnu zatím celkem statečně zvládají také královopolské kadetky (kterým právě do starší kategorie odešla základní osa týmu, která v loňském ročníku extraligy U17 sahala po medaili na závěrečném turnaji MČR) a nebýt poslední zbytečné porážky doma s Protějovem převládal by u svěřenkyň Robo Siváka mladšího a Natky Kuncové určitě spíše optimismus.

Vynikajícími výkony a výsledky se prezentují ve svých ligových skupinách také oba výběry KP Brno U15 a U14. Starší žákyně pod vedením dlouholetého asistenta v ŽBL Jakuba Nevrlého i mladší žákyně dokonce pod taktovkou bývalé hlavní trenérky v nejvyšší ženské soutěži Lucie Zítkové, se pohybují kolem druhého místa tabulky s dostatečným náskokem na postup do závěrečné extraligové fáze.

V minižákovských kategoriích zatím vládne také spokojenost, když se všechny tři týmy U13, U12 i U11 prezentují vzestupnými výkony a vzhledem k velkému zájmu nových děvčat o basketbal též pozvolným výkonnostním růstem (zejména zásluhou trénující vicemistryně světa Edity Šujanové s pomocí Anety Pulpánové). Starší i mladší minižákyně vedené zkušenými mládežnickými trenérkami Monikou Stehlíkovou a Markétou Kozinovou jsou navíc ve hře o postup na závěrečné MČR či Národní festival.

S poděkováním za dosavadní spolupráci všem trenérům a hráčkám KP Brno - Richard Foltýn, předseda oddílu.