Contact
CZ
Články

Cenná výhra u Labe

V dohrávce 9. kole Chance ŽBL si tým KP upevnil postavení na samé špici tabulky když zvítězil v Hradci Králové po výsledku 60:70. Brňanky měly utkání pod kontrolou, byly třicet minut ve vedení, Lvice jim ale nedovolily větší náskok než deset bodů (43:53) a tak parádní souboj nepostrádal napětí až do finiše a diváci v hale ani na webu ČT sport se rozhodnê nenudili.

Důležitý moment přišel hned v úvodu, domácí družstvo posílené nově o exreprezentantku Hanušovou se utrhlo na 17:11, jenže po šňůře 0:11 se zápas začal lámat ve prospěch KP. Trojka Karolíny Šotolové s klaksonem oznamující konec první čtvrtiny hostující děvčata nakopla a ve zbytku duelu už byla ve vedení.

Výjimkou byl nástup Lvic po změně stran (41:41), který však utnula trojkou Karolína Fadrhonsová (41:46) a malý bodový polštář uhájily Brňanky do koncovky. Zasloužené vítězství v hale Sokola na břehu Labe pečetily v poslední minutě ze šestek Šotolová a Petra Malíková.

Hlasy trenérů

Romana Ptáčková, Hradec Králové: "Čekala jsem, že to bude těžké utkání, chybí nám čtyŕi hráčky na perimetru a tak rotace nemohla být větší. Doufala jsem, že zkušené hračky budou mít den D, to se bohužel nestalo. Zásadní ale bylo, že nám vyhořel obranný doskok, přitom jsem od naší vyšší sestavy čekala, že zde budeme dominovat. A také naše střelba byla mizerná a tak jsme neměly co nabídnout a čím se Brnu přiblížit."

Marcela Krämer, KP Brno: "Uvėdomovaly jsme si, že to bude složitý zápas. Na začátku to nevypadalo dobře, nikdo se netrefoval. Postupně nám to začalo padat, ale rozhodující byly určitě doskoky, ty byly 67:48 v náš prospěch. Holky tak výhru urvaly bojovností."

Sokol Hradec Králové - KP Brno 60:70 (17:19, 32:37, 47:53)

Body: Zeithammerová 19, Effangová a Velichová 10 - Malíková 19, Šotolová 18, Galíčková 17, Fadrhonsová 6, Hynková 5, E. Kopecká a Dudáčková 2, A. Kopecká 1, fauly: 16:20, TH: 16/8:16/12, trojky: 2:6, rozhodčí Ulrych, Pazourek a Kavan, 300 diváků.